Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ERDAL ŞAFAK
ERDAL ŞAFAK

O manşet

SABAH'TAN MEKTUP

Ben o manşete "Yılın haberi" damgasını boşuna koymadım. O manşet? Elbette 15 Mayıs 2012 Salı tarihli SABAH'ta 8 sütuna yaydığımız "Sadece o kaldı" başlıklı özel haberimiz.
"Yılın haberi" damgasını boşu boşuna vurmadım; çünkü Türkiye'yi 28 yıldır uğraştıran PKK terörünün aslında birkaç kene "Baron"un gençlerin kanı üstünden yürüttükleri ahlaksız bir senaryo olduğunu bundan daha somut bir şekilde anlatan bir tablo ne bugüne kadar görüldü, ne bundan sonra görülebilecek.
"Yılın haberi" damgasını boşu boşuna koymadım; çünkü bu fotoğraf, bu tablo bundan böyle Kandil'den gelecek tüm mesajları çürütmeye, yalanlarını, ikiyüzlülüklerini ortaya koymaya tek başına yetecek.

***
Nitekim, Türkiye hafta boyunca SABAH'ın o manşetini konuştu. Başbakan Erdoğan da iki gün üst üste o manşete gönderme yaptı.
1-Önceki gün Gençlik Şûrası'nda: "Geçtiğimiz günlerde bir gazetede (Not: SABAH) terör örgütü mensuplarının yer aldığı bir fotoğraf yayınlandı. Fotoğrafta 19 kişi var. Biri cezaevinde, biri kayıp, 16'sı şu anda hayatta değil ama başlarındaki terör baronu (Not: Murat Karayılan) hayatta. 16 kişinin bir kısmı çatışmalarda öldürülmüş, bir kısmı örgüt içinde infazlarda katledilmiş. Bunların siyasetteki kuklaları çıkıyor, bunları bir özgürlük savaşçısı gibi göstermeye çalışıyor..."
2-Dün TOBB Genel Kurulu'nda: "Geçtiğimiz günlerde bir gazetede (Not: SABAH) çok enteresan bir fotoğraf yayınlandı. Deyim yerindeyse, ofisin önünde hatıra fotoğrafı çektirmişler. 10 yıl önce çekilmiş bir fotoğrafta 19 kişi var ve bugün sadece taşeronluk ofisinin sahibi (Not: Murat Karayılan) hayatta..."
Habercilikte SABAH farkı bu işte...
***
Alın size farkımızı vurgulayan bir örnek daha.
Mısır'da bu hafta (Çarşamba ve Perşembe günleri) "Tahrir Devrimi" sonrasının ilk cumhurbaşkanlığı seçimleri yapılacak. Mısır tarihinin ilk çok adaylı seçiminde 13 önemli isim yarışacak.
Ve bu seçimin sonucu yalnız Mısır'ın değil, "Arap Baharı"nın da geleceğini doğrudan etkileyecek.
Basınımızda sadece SABAH böylesine tarihi bir seçime özel önem veriyor. "Grand reporter" türü gazeteciliğin ülkemizdeki en başarılı örneklerinden olan Nur Batur, 10 gün boyunca Mısır'da kamp kurdu, tüm önemli adaylarla görüştü, mitingleri izledi...
Nur Batur'un dün başladığımız "SABAH Mısır'da sandığın nabzını tutuyor" başlıklı izlenimlerini ilgiyle okuyacağınızdan eminim.
Sağlıklı ve mutlu bir hafta dileğimle...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN