Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tarım makinelerinde dünyanın önde şirketlerinden AGCO'nun bünyesinde yer alan Massey Ferguson, Konya Fuarı'nda yeni MF 4700 serisini dünya ile aynı anda tanıttı. Türkiye'de de üretilmesi planlanan "Global Seri" modelleri Türk çiftçisinin ihtiyaçları düşünülerek tasarlandı.

TÜRKİYE BÖLGE MERKEZİ

AGCO yetkilileri, Türkiye'de yatırım için kararlı olduklarını ifade etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2014'teki ABD ziyareti sırasında Türkiye'yle ilgili ilk adımlarını atan şirketin yetkilileri, bu yılın başında Başbakan Ahmet Davutoğlu'yla bir araya geldi. AGCO üst düzey yöneticileri başlangıçta Türkiye'nin Afrika ve Ortadoğu servis merkezi olması konusunda anlaştı. Yeni dönemde Türkiye'de üretim yapmak üzere çalışmaya da başlayan şirketin temel hedefi yeni nesil çiftçilere yönelik çözümler geliştirmek.

2016 YERLİ ÜRETİM

AGCO Türkiye Ülke Müdürü İbrahim Aksoy, "MF 4700 serisinin kısa dönemde beğeni toplayacağından eminiz. Ancak esas etkisini 2016 yılından itibaren yerli üretime başlamamızla birlikte göstereceğini düşünüyoruz" diye konuştu.

YENİ NESİL ÇİFTÇİ
Mobil teknolojileri kullanan, Facebook gibi sosyal ağlarda örgütlenen "Yeni Nesil Çiftçiler" hassas tarımla her şeyi ölçüyor, traktör ve teknoloji yatırımını daha bilinçli yapıyor. Çiftçi kayıt sistemi konusunda devrimsel yeniliklere imza atan Türkiye, hassas tarım için ölçümlemeye ve planlamaya yatırım yapıyor. "Yeni Nesil Çiftçi" pazarlama faaliyetlerini de sosyal ağlar üzerinden yürütüyor.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN