Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Twitter'da doğrudan mesaj göndereminde sınırlamanın kalkması, virüs üreticilerine yeni bir kapı açtı. Koalisyon haberleriyle birleşen yeni virüs atakları ise Twitter'ı mesken tuttu

Su uyur virüsler uyumaz! Twitter'da doğrudan mesajların (DM-Direct Message) karakter sınırlamasının kalkması en önemli haberlerden biriydi. İşte bu güncel haber virüs tasarımcılarını fazlasıyla etkiliyor. Güncel olayları kullanarak, daha önce denenmemiş yollardan sızmaya bayılıyorlar. Yani gündemi en çok meşgul eden Trend Topic (TT) haline konular mesajlarda yem olarak kullanılıyor. Koalisyon konusu da bunlardan biri. Twitter'da doğrudan mesajlarla yapılan virüs saldırıları hayli öne çıkıyor. Popüler ve manşete çıkmış haberlerle yeni yöntemleri birleştirerek milyonlarca kullanıcının mobil cihazlarına sızmayı başarıyorlar. Mobil cihazlara sızmak kişisel bilgisayarlardan daha değerli. Sonuçta buralarda çok fazla kişisel bilgi, fotoğraf ve özel hayata ilişkin detay saklanıyor.

OLTA MESAJLARA DİKKAT

Bilgisayar korsanları, popüler sosyal ağları, popüler gündemi takip ediyor. 'Bayram değil seyran değil' ama bir arkadaşınız veya takip ettiğiniz Twitter kullanıcısı size mesaj gönderiyor. Aslında bu bir olta mesaj olabilir. Olta olarak kullanılan mesajlar takip ettiğiniz arkadaşlarınızdan geliyor. Virüs tasarımcıları kuzu postunda kurt gibi linkleri doğrudan mesajların ucuna ekliyorlar. Sonra bu linkler kişisel verilerin ele geçirilmesi için kullanılıyor. Bu tür mesajlar aldığınızda silmek en doğrusu. Eğer kararsız kalırsanız, arkadaşınızı arayıp doğrulayın. Yoksa kesinlikle linklere tıklamayın. Bu linkler şifreleriniz ve kişisel verilerinizin ele geçirilmesine neden olabilir.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN