Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Doğrudur; teknik adamın işine karışılmaz… Ama işler iyi gitmiyorsa nedenler sorulur.

Öncelikle 'in de aynı Fatih Terim gibi hayali düşmanlar yaratarak savunmasını onlar üzerinden yapmaya çalıştığını ve hedef şaşırttığını söylemeliyim. "Birileri harekete geçti" diyerek sanki kendilerine veya Milli Takım'a karşı bir olduğunu ima etmeye çalıştı. Çıkan haberleri de buna örnek gösterdi. Oysa yapması gereken bu haberlerin neden yazıldığını değil, doğruluğunu-yanlışlığını tartışmaktı. İkincisi; hiç sokağa çıkmadığı belli. Milli Takım'dan memnun olan bir kişi bulsun da yapılan eleştiriler için "Komplo" desin. Üç yıldır görevde… Verdiği tek iyi örnek FIFA-UEFA sıralamasında yukarı çıkmamız. Bu arada kulüpler batmış, Milli Takım'ın yarısından fazlası yurt dışında yetişen çocuklardan oluşmuş, Türkiye'nin en önemli değeri Arda Turan, Milli Takım dışında kalmış, hiçbir açıklama yok. Doğrudur; teknik adamın işine karışılmaz… Ama işler iyi gitmiyorsa bunun nedeni sorulur. Eğer Yıldırım Demirören; bugün tartıştığımız oyuncu seçimlerinde hala net bir görüş belirtmiyorsa demek ki; bu kararların da arkasında duruyor. Üç yıl içinde ürettikleri projeler arasında sonuca ulaşmış bir tanesini bile söylemedi. Masrafları azalttıklarını belirtiyor ama bu arada kulüplere de federasyon kasasından bol bol yardım yapılmış, belki de sus payları verilmiş. Bunu öğrendik. İki saat boyunca Serkan Korkmaz, net bilgiler almaya çalıştı ama bütün cümleler sonuç taşımayan genellemelerdi. Bu bakış açısıyla Türk futbolunun en büyük iki problemi; aşırı borçlanma ve oyuncu üretimi konusunda hiçbir şey yapılmadığını da anladık. Yıldırım Başkan bir de yapılamayanları, kendine has samimi üslubuyla ifade etti. Biz de üç yıllık görev süresinin ilerleme olmadan geçtiğini öğrenmiş olduk.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN