Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Politikanın kaotik ve karanlık gölgesi dün futbolun üzerine de düşmüş! Hürriyet Gazetesi birinci sayfadan yüksek duyguların ifadesi karikatür sanatının gölgesine sığınarak 112 yıllık Beşiktaş'a adeta PUSU kurmuş... Hem de "Şerefinle oyna, Hakkı'nla kazan diyen" bir camiaya. "Şerefli ikinciliklere razıyız" diyen dürüstlük abidesi Süleyman Seba'nın kulübüne. Din, dil, ırk, mezhep, ülke ayrımı gözetmeksizin bütün unsurları çatısı altında barındıran ve bununla övünen Beşiktaş'a. Özgür düşüncelerin ve sosyal sorumluluk projelerinin en özel şekliyle destek ve hayat bulduğu siyah-beyazlı camiaya Reza Zarrab'ın Vodafone Arena'dan aldığı 300-500 bin dolarlık loca üzerinden formaya markasıyla kol saati geçirip "Beşiktaş'a satılık imasında bulunmuş." "Mesaj net; Sen nasıl Reza'ya loca satarsın, yemek yersin!" Beşiktaş Başkanı, basın toplantısında açıkladığı için ayrıntılara girmeyeceğim. Sormak lazım: "Milyonlarca Beşiktaşlı'yı rencide edeceğinizi hiç düşünmediniz mi? Bu sığ bakış açısı hakim olsa Alen Markaryan Ermeni olduğu gerekçesiyle 20 yıl tribünlerde liderlik yapamazdı. Sn. Cumhurbaşkanlarımız Süleyman Demirel, Ahmet Necdet Sezer, Abdullah Gül, Beşiktaş kimliğinin altında buluşmazdı. Bu sığ bakış açısı hayat bulsa, "Bir ara alkış tutup, methiyeler düzdüğünüz Beşiktaş tribünlerinde Türkü, Kürdü, Ermenisi, komünisti, ülkücüsü, dindarı Beşiktaş sevgisiyle bir çatı altında tezahürat yapamaz, birbirlerine girerdi. Sormak lazım: "Tribünlerdeki gibi, 'loca satışlarında da mı akreditasyon sisteminin' uygulanılması mı isteniyor?" TT Arena'da, Saracoğlu, Vodafone Arena'da kulüp yönetimlerinin "Sen Hürriyetçisin sana loca satmayız, sen Sabahçısın sana satalım..." denmesini mi bekliyorsunuz, bunu mu telkin ediyorsunuz? Yapılan samimi, insanı ve vicdani görünmeyen çelişkilerle dolu bir çıkış. Beşiktaş'ı ve Beşiktaşlı'yı derinden yaralayan yayın... Hiç kimse Reza ya da başka biri için Beşiktaş'ı satın alınmış imasını alkışlayıp, susmamızı beklemesin. Şahıslar, Fikret Ormanlar, Rezalar gelir geçer, unutulur ama sanatın arkasına sığınarak Beşiktaş'a yaptığınız bu hakaret asla unutulmaz...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN