Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FATİH DOĞAN
FATİH DOĞAN

Beşiktaş kârlı çıktı

Gökhan Gönül'ün 11'de çıkarma kararı da çok yerindeydi.

Tribünlerin küfür ve maç boyu ıslıklarına rağmen hatasız oynadı.
Beşiktaş'ın Fenerbahçe ile oynadığı derbiler yıllardır futbol kalitesi olarak zihinlerimizde güzel izler bıraktı. Ancak dün geceki derbi futbol beklentilerimizin gerisinde kaldı. Bunun birinci nedeni, her iki takımın da kendi oyunundan önce rakibi bozan baskı ve hamlelerini ön planda tutmamalı.
Saha ve seyirci avantajına rağmen F.Bahçe'de 10 numaralı mevkide konuşlandırılmış Alper'in birinci görevi Van Persie'ye, Sow'a gol artırmaktan ziyade Atiba'ya baskı kurup Beşiktaş'ın oyun ve pas başlangıcını kesmekti. İşin doğrusu Alper bu görevini çok iyi yaptı. Atiba baskı yiyince Oğuzhan'ın da verimi düştü. Ancak Sow ve Persie yeteri kadar beslenemedikleri için oyundan düştü. Yan toplar ve kanat bindirmeleri galibiyete ihtiyacı olan F.Bahçe'ye yetmedi.
Advocaat'ın bu hamlesi kadar Şenol Güneş'in tercihi de özellikle ilk yarı defans güvenliğini elden bırakmadan hızlı oyuncularla sonuca gitmekti.
Kerim'in oynatılma planı buydu.
Kerim, Darıca maçında takımı tek başına sırtlamıştı. Kararı doğruydu ancak istediği verimi alamadı.
Gökhan Gönül'ü 11'de çıkarma kararı da çok yerindeydi. Gökhan Gönül tecrübesini dün iyi kullandı.
Tribünlerin küfür ve maç boyu ıslıklarına rağmen hatasız oynadı.
Kadıköy'e Beşiktaş formasıyla çıkıp alnının akıyla ayrılarak büyük bir eşiği atladı. İkinci yarı hem Güneş'in Aboubakar-Olcay hamleleri, Advocaat'ın Volkan Şen-Lens hamleleri galibiyet için yapıldı. Ancak çıkan sonuç oyunun güvenliğini bırakmadan, bazen risk almadan galibiyete ulaşamazsın. F.Bahçeli oyuncuların başta Hüseyin Gökçek'e olmak üzere gerginliği, Beşiktaş'ın sakinliği normaldi.
Van Persie'nin Tolgay'ın aşil tendonuna arkadan yaptığı hareket net kırmızıydı.
Hasan Ali'nin de Quaresma'ya yaptığı omuz hareketi ve yere düşerek hakemi kandırması Göçek'i aldattı. Beşiktaş 1 puan aldıysa sakinliği sayesinde aldı. Derbinin kaybedeni F.Bahçe, kazananı Beşiktaş'tır.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN