Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, 26 aylık inşaat sürecince verdiği açılış tarihleriyle camiaya umut dağıtmıştı. Bu tarihler olmayınca da eleştiriler gelmişti. Bu yorumlar haksızdı. Vodafone Arena önemli bir stadyum elbette bir yılda inşa edilmez, üstelik de Dolmabahçe gibi şehrin kalbinde bir yerdeyken.. O noktadan her gün binlerce araç geçiyor. Bu müthiş eseri 26 ayda yapabilmek hem bir mühendislik başarısı hem de ter döken işçilerin emeği... Ve de Fikret Orman'ın... Bu stat için zamanını, iş hayatındaki tecrübelerini elbette ki Beşiktaş'a adadı.. Bunun altını özellikle çizelim. Normaldir, herkes söyler, birileri yapar. Yapanın ise bir kez "Yaptım" deyip alkış aldıktan sonra önüne bakması lazım. Ama Sayın Fikret Orman son zamanlarda sürekli yaptıklarını anlatırken, çevresindeki yönetici arkadaşlarını sanki unuttu ve topluma tek adam profili çizen bir görüntü verdi. Bu bir takım oyunudur. Sayın Başkan bunu hiçbir zaman unutmamalı...

TÖRE 4 DUVARDA ÇÖZÜLÜRDÜ

Maç fazlasıyla 4 puan önde olan takımının bir santrforu Türkiye'yi, diğeri Almanya'yı sırtlarken, Orman'ın futbola dair sorulara verdiği cevapların doğruluğu değil, zamanlaması önemli... Gökhan Töre meselesini 4 duvar arasında çözebilirdi. Mevcut sağlık heyetini 'yok' sayan o fotoğraf karesinin hesabını futbolcusuna sorabilirdi. Mario Gomez kalacak mı sorularına, "Bu sorunuza bir 1 Haziran'da cevap verebilirim" diyebilirdi. "Gomez giderse gider, yerine daha iyisi gelir" demek şu saatte doğru mu? Taraftarlığın ölçütü kombine ve maç bileti almak olsaydı 42 bin değil, 25 milyonluk (!) stat yapmanız lazımdı. Taraftarınızı kombine aldı diye 'iyi', almadı diye 'kötü' diye iki gruba ayırmak doğru değil... Sevmek cüzdan işi değil, yürek işi.. Şimdi bunların zamanı mı? Yine Haziran ayında bir durum değerlendirmesi yapıp kamuoyu ile her şeyi paylaşırsınız. İçinizde ne varsa anlatırsınız.. Peki Galatasaray ile de mayıs ayında derbi varken, tansiyonu yükseltmek niye? Türk Telekom Arena inşaatında çalışan işçilerin maaşını hatırlatmak Beşiktaş'a ne fayda sağlar? Koca bir camiayı karşınıza neden alıyorsunuz!

OK ORMAN'IN ELİNDE OLMASIN
Siz kendi başarılarınızı hatırlatın, başkalarının başarısızlıklarından kendi icraatlarınızı kendiniz övmeyin.. Fikret Orman önceki gün katıldığı toplantıda bizlere bir Kızılderili atasözünü hatırlattı: "Kartalı öldüren okun tüyleri kendi vücudunun tüylerinden yapılmış." Güzel söz ama sakın ola o ok Fikret Orman'ın elinde olmasın...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN