Türkiye'nin en iyi haber sitesi

1- Beşiktaş'ın Sivas maçından sonra dünkü oyun iştahı, ağır zemine rağmen kaleye gitmekte sıkıntı çekmemesi dikkat çekiciydi. Bu görüntü devam eder mi?
Dün akşamın özelinde konuşursak Beşiktaş oyun anlamında deplasmanda oynadığını hiç hissetmeden 90 dakikayı tamamladı. Tempoyu kendi belirledi, oyunu ele aldı. Pas yaptı, golleri de buldu. Sivas maçı ile dünkü karşılaşmayı üst üste koyduğumuzda devamlı gelişen güçlü bir oyun yapısından söz edebiliriz. Ama Beşiktaş'ın dün geceki faklı galibiyetinde en büyük etken tempolu oynama iştahıydı.. Tıpkı Sivas karşılaşmasında olduğu gibi...
2- Gökhan Töre, Beşiktaş'ın aradığı saha içi lideri mi?
Dün akşamın tartışılmaz yıldızıydı Gökhan Töre...Oğuzhan ile yaptığı harika işler maçın ve skorun belirleyicisi oldu. Öylesine bir oyun uyumu vardı ki aralarında ne yaptılarsa hep doğru yaptılar. Gökhan Töre'nin bu oyun çizgisi Beşiktaş'ın hedefleri için çok önemli.
3- Avrupa ve lig yarışı için Beşiktaş'ın kadrosu yeterli mi? Ara transfer riskli olur mu?
Tabi bunlar haftalar ilerledikçe konuşulacak konular. Kısaca değinirsek, Beşiktaş kadrosunun geçmiş yıllardan çok daha farklı olduğunu söyleyebiliriz. Hem oynama devamlılığı arttı, hem de oyuncu katkıları başka bir takım, farklı bir takım olma yolunda ilerletiyor Beşiktaş'ı... Yani bu kadro bana göre çok net bir şekilde yeterli...
Ama ben Beşiktaş'ın ara transferde çok nokta bir oyuncuyu takıma katacağını düşünüyorum. Bu da büyük ihtimal savunmanın sağına olacak.
4- Gordon Milne'den sonra Beşiktaş bayrak teknik adam bulamadı... Biliç bu isim mi?
Tabi bu sorunun cevabı hedefe vardıktan sonra anlam kazanır ama şu iki senede Bilic'in yaptıkları, yani elindeki kadroyu 1.5 sene içerisinde getirdiği yer ve uyum Hırvat çalıştırıcının kesinlikle doğru adımlar attığını gösteriyor. Takım devamlılığı gibi teknik direktör devamlılığı da çok önemlidir.
Ama bunun sadece 1 maç olduğunu unutmamalı Beşiktaş çünkü pazartesi günü çok önemli bir Erciyes maçı var. Bu performansın sürdürülebilir olması şampiyonluk hedefi için en önemli faktördür. Ama Avrupa Ligi için konuşursak, grupta en iyi oynayan takımın Beşiktaş olduğunu çok net söyleyebiliriz. Bu performans Beşiktaş'ı kesinlikle çok yukarılara çıkaracaktır.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN