Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ERMAN TOROĞLU
ERMAN TOROĞLU

Bu neyin kafası!

20 Ocak Salı günü saat 16:40 sularında Çemberlitaş'tan Kabataş yönüne hafif raylı sisteme bindim. Sirkeci'ye geldim. Birtakım yolcular bindi, birileri indi. Aslında daha bu toplu taşıma kültürüne ulaşmadığımız için önce binecekler bindi, sonra inecekler indi! Yani kültür düzeyi yüksek olan ülkelerin tam tersine! Bu sırada tramvay kullanan görevlinin acelesi olacak ki dikiz aynasına bakmadan tramvayı harekete geçirdi. Ve inmek isteyen bir yolcunun montu kapıya sıkıştı. Tramvay gittikçe hızlanıyor, dışardaki adam kapıya asılmış bağırıyor, çırpınıyor, içerde millet bağırıyor. Tramvay devam ediyor. Alarm sistemine basayım diye kalktım, basıyorum alarm çalışmıyor. Meğerse önünde cam bir plaka var. Onu yukarıya doğru kaldırıp sonra basmak lazımmış. Ben bu işlerle uğraşırken adam sırtındaki montu tramvayın kapısında bırakıp kendini atarak kurtardı. Tramvay Eminönü'ne geldi. Durdu, kalktı, mont kapıda duruyor. Karaköy'e geldi, durdu bir görevli geldi. Kapıları açtılar, montu kurtardılar! Buna benzer bir olayı bizzat ben Taksim-Hacıosman metrosunda yaşadım. Orada da metroya binerken kapı kapandı. Ben sıkıştım, yolcular kollarımdan beni çekerek kurtardılar. Bu nasıl bir zihniyettir? Eğer bu araçları kullananlar bu kafada devam ederlerse bir gün mutlaka birileri ölecek!

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN