LEVENT TÜZEMEN
LEVENT TÜZEMEN

İstanbul değil olimpiyat kaybetti

Olimpiyat sunumunda söz alan milli tenisçimiz Çağla Büyükakçay, "Türkiye nüfusunun çoğu 25 yaşının altında. Enerjiğiz. İyi eğitim aldık. Biz geleceğe örnek olmak istiyoruz. Kültürü, sporu seviyoruz, dünyayı, geleceği değiştireceğimize inanıyoruz" şeklinde mükemmel bir konuşma yaptı.
Millenyuma girdiğimiz 2000 yılından itibaren Türkiye'de gerçekleştirilen büyük organizasyonlara bakalım.
Türkiye bu organizasyonların altından başarıyla kalktı. Gençliğimiz, gücümüz, enerjimiz ve inancımız Olimpiyatları rahat yapardı. Avrupa ile Asya'yı birleştiren ve 3 imparatorluğa başkent olmuş tarihi bir kentte olimpiyatın yapılması Tokyo'dan daha keyifli, daha renkli ve inanıyorum daha görkemli olurdu. 60-36'lık Tokyo lehine çıkan kararın Türkiye adına bir haksızlık olduğunu düşünüyorum. Hatta Tokyo'nun Arjantin'e Olimpiyatı kazanarak geldiğini, oylamanın "Heyecan" yaratmak adına yapıldığına inanıyorum. Oylamanın da adaletli olduğunu düşünmüyorum. Ya iki ülke finale kaldığı bir seçim olmalı. Ya da üç ülke yarışıp, kazanan olimpiyatı almalı. Türkiye belki Olimpiyatı alamadı. Ancak olimpiyatı, kıtaları birleştiren İstanbul'a vermeye cesaret edemeyenler daha çok şey kaybetti.

İstanbul 2001:................Avrupa Basketbol Şampiyonası
İzmir 2005:................ Üniversite Olimpiyatı (Universiad)
İstanbul 2005:.............................. Şampiyonlar Ligi finali
İstanbul 2009: .................................................UEFA finali
İstanbul 2010: ................ Dünya Basketbol Şampiyonası
Antalya 2010:....... Dünya Büyükler Halter Şampiyonası
Erzurum 2011: ..................... Erzurum Kış Olimpiyatları
Trabzon 2011: ........................Avrupa Gençlik Olimpiyatı
İstanbul 2012: ................... Dünya Atletizm Şampiyonası
İstanbul 2013:..... FIFA U-20 Dünya Futbol Şampiyonası
Mersin 2013: .........................................Akdeniz Oyunları

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN