Türkiye'nin en iyi haber sitesi

LEVENT TÜZEMEN
LEVENT TÜZEMEN

Yeni Galatasaray

kongresi sağduyulu davranıp istikrar yönünde oy kullandı ve 'e güçlü bir destekle 'yola devam et' dedi. Başkan Cengiz, dört aylık süreçte camiaya hep sevgi, sinerji ve dostluk aşıladı. Kurumlarla, kişilerle kavga etmediği gibi geçmişin hesabını sormadı. Ancak aldığı emanette göze çarpan arızaları, eksiklikleri hem camiasıyla hem de taraftarlarıyla paylaşmaktan kaçınmadı. En önemlisi şeffaf ve adil oldu. Söylemleriyle eylemleri arasında hiç çelişkili davranmadı. Galatasaray şampiyon olduktan sonra 3 yıllık başkanlığa talip olurken asla camiaya hayal vadetmedi. Seçim açıklamalarında yaptıklarını tek tek anlattı ve "Kısa sürede şu para elimize geçti, şuraya harcamalar yaptık. Bize güvenip seçerseniz yola devam ederiz. Seçmezseniz de G.Saray'ın hizmetinde olmaya devam ederiz" mesajını açık açık verdi.
'in kaybettiği seçim sonrası camianın havasını koklayamaması, tepkileri doğru analiz edememesi, etrafındakilerin sözlerine uyarak girmesi ağır bir yenilgi almasına neden oldu. Oysa Özbek, kenarda oturup Mustafa Cengiz'in başkanlığı dönemini beklemeli, sonraki süreçte G.Saray'ın kendisine ihtiyacı olduğunu hissettiği anda aday olması daha doğru olurdu. Ama Özbek, bu ağır yenilgi ile G.Saray'daki defterini tamamen kapattı. Ozan Korkut ve Ali Fatinoğlu söylemleri ve projeleri ile seçime renk kattılar. G.Saray'ın zor günlerinde aday olabileceklerinin sinyallerini verdiler.
Mustafa Cengiz'in haklı zaferinde mütevaziliği, samimiyeti, gerçekçiliği ve şeffaf davranması, uçuk-kaçık vaatlerde bulunmaması başrol oynadı. Cengiz ve ekibine bu zorlu süreçte Allah kolaylık versin diyorum. Ayrıca seçim sürecinde yarışan adayların ürettikleri projeleri Cengiz gözden geçirmeli. Gerektiğinde de uygulamalıdır. Bu saatten sonra Mustafa Cengiz'in en önemli hamlesi, sevgi ve enerjisiyle camiayı kucaklamak olmalıdır.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN