Türkiye'nin en iyi haber sitesi

- G.Saray şampiyon oldu ama muhalefet başkana karşı bir savaş içinde.. 'Yönetimin transfer ve para harcama yetkisi alınsın' diye mahkemeye gittiler..
Ne olacak Galatasaray'ın hali?
'ın geleceği parlak, akıllı, sakin ve yetenekli genç isimlerinden Ural Aküzüm'ün "Dışarıda yüzlerce önemli mücadelemiz varken birbirimize düşürülmek benim Galatasaray'ıma yakışmıyor" söyleminden Galatasaray camiası bir ders çıkarmalıdır. İki şampiyonluk yaşayan, ekonomik konularda kulübe kârlılık yaşatan ve yönetimine karşı bazı kesimler, 'kan davası' zihniyetinden vazgeçmelidir.
Eğer Galatasaray'ın borcu 242 milyon dolara iniyorsa, Sportif AŞ. kâra geçiyor ve UEFA'da ceza alınmıyorsa tüm bu başarıların altında Cengiz ve yönetiminin imzası vardır.
Hatırlatayım; Adnan Polat'a yapılan idari ibrasızlıkta sosyal medya bu kadar güçlü değildi. İdari ibrasızlığı bahane edip yönetimi düşürmeye çalışanlar eğer Galatasaray'ı kaosa sürüklerler ise karşılarında taraftarların hışmını bulurlar. Eğer Galatasaray'ı borca sokup Avrupa'dan men cezası almasına neden olan ile iki yıl şampiyon olan kadroyu oluşturan ve arkasına neredeyse teneke bağlanarak gönderilen Dursun Özbek'i "mali-idari" olarak ibra edenler, bugün Cengiz'e karşı husumet besliyorsa asla sürdürdükleri kavgayı kazanamazlar.
Galatasaray'da "Ortak akıl" acilen devreye girmeli. Mart 2020'deki mali kongreye kadar sular durulmalı ve acilen barış süreci için adımlar atılmalıdır. Ortak çıkar Galatasaray ise Cengiz'e "Seçime git" diye akıl veren zihniyetler ateşin altına odun atmayı bırakmalıdır. Galatasaray Başkanı Cengiz ve yönetimi de Galatasaray'ın duayen isimleriyle bir araya gelip huzur ve barış sürecini başlatmalıdır.

Diagne'de tehlike var

- Diagne için teklifler var. Galatasaray sizce bu futbolcuyu satmalı mı? Terim'in de disiplinsiz olduğu için oyuncuya soğuk baktığı biliniyor.
Vedat iyi bir seçim mi?

Kasımpaşa'dan gelen Diagne'nin fiziksel yetersizliği için İtalyan kondisyoner Bartali "Devre arası yatmış. Kamp süresini bizle geçirmediği için fizik gücü takımın gerisinde" raporunu vermişti. Bu tehlike sürüyor. Afrika Kupası 21 Haziran'da başlayıp 19 Temmuz'da bitecek.
Herkes tatile giderken Diagne milli takım kampına katıldı. Senegal finale kadar gelirse Diagne tatil için en az 15 gün izin ister. Bu durumda Bartali'nin "önemli" dediği sezon öncesi kampa Diagne katılamayacak.
Zam isteyen Diagne'yi teklif varsa, Terim de izin veriyorsa Galatasaray yönetimi 13 milyon Euro'dan aşağı olmamak üzere satabilir.
Vedat Muriç Galatasaray'da verimli olur. Futbolda sol ayaklı golcü bulmak zor. Vedat sırtı dönük top tutabildiği gibi kafa vuruşlarında da etkili. 10 milyon Euro bonservis isteyen yönetimi bence uçuyor.
Rize yönetimi Devler Ligi'nde oynamayı arzulayan Vedat için makul anlaşma yapmalıdır.

- Emre Fenerbahçe'ye geri döndü. Sarı-lacivertli takımın bu tercihini nasıl buluyorsunuz? Fenerbahçe kaynak yaratmak için Eljif'i satmalı mı?

Emre Belözoğlu'nun 'ye dönmesini "Futbolu büyük takımda bırakmak istiyorum" anlayışıyla karşılıyorum. 39 yaşındaki Emre'nin fiziksel güç olarak takıma çok katkı vereceğini düşünmüyorum. Uzun yıllardır unuttuğumuz "Jübile" kültürü Emre için uygulanmalıdır.
Emre, Türk futbolunun duayenidir, hafıza kartıdır.
20 yılın üzerinde olan parlak yaşamını F.Bahçe'de noktalaması doğru bir karardır. Mükemmel bir futbol aklı olan Emre'nin ben sportif direktör değil teknik adam olmasını daha doğru bulurum. Eljif Elmas çok yetenekli bir oyuncu. F.Bahçe yönetimi Eljif'i ucuza elden çıkarmamalıdır.
Ayrıca Eljif'in futbol aklının gelişmesine Emre tecrübesiyle, sohbetleriyle ve vereceği örneklerle ciddi katkı sağlar. Neden mi?
Galatasaray'da oynarken Emre'nin gelişimine Hagi ciddi destek vermişti.
Emre de Eljif'i parlatabilir.

Soydan gönül adamıdır

- Trabzonspor'da en çok tartışılan konu Yusuf ve Abdülkadir.. Sizce bu iki oyuncu kalmalı mı, satılmalı mı?

İzlanda'da oyuna sonradan giren Yusuf Yazıcı ile Abdülkadir 'ın çehresini değiştirdi.
Bu iki yetenekli genç futbolcu kaliteleri, oyun akılları ve pozitif oyunlarıyla Türk futbolunda zirveye tırmanıyor.
Trabzonspor önümüzdeki sezon şampiyonluğa oynamak istiyorsa Yusuf ile Abdülkadir'i yönetim takımda mutlaka tutmalıdır.
Ekonomik açıdan 'un sıkıntıda olduğunu biliyorum.
Avrupa'nın son yıllarda genç Türk yıldızlara ilgisi artıyor. Yusuf-Abdülkadir ikilisine 40-50 milyon Euro veren kulüp olursa yönetim satmak zorunda kalabilir. Bazen şartlar sizi "kan kusarım ama kızılcık şerbeti içtim" deme durumuna getirebilir.

- Beşiktaş Abdullah Avcı ile yeni bir döneme başladı.. Avcı Beşiktaş'ta başarılı olur mu? Beşiktaş ne yapmalı.. Kadroda değişime gitmeli mi?

Dünya futbolundaki yenilikleri ve değişimleri yakından izleyen , bilgisinin yanı sıra araştırmacı hoca kimliğiyle 'ta futbol devrimi yapabilir.
'de genç-yaşlı-tecrübeli oyuncu grubunu başarıyla yönetti. Beşiktaş'ta da bu 3 grubu aynı potada eritir. Ancak Avcı, 5 yılda Başakşehir'de almadığı soruları imza töreninde aldı. Avcı'nın başarılı olmanın yanı sıra tribünleri de mutlu etmesi gerekir.
Medyanın her türlü sorularına göğüs germelidir.
Büyük takımı çalıştırmanın gereği Abdullah Avcı artık her gün manşetlerde olacaktır.

- Milli Takım sorumlusu Selim Soydan oldu. Soydan'ı yakından tanıyan biri olarak yorumunuz nedir?

gönül adamıdır, futbol ve futbolcu dilini çok iyi bilir.
de Selim Soydan ile mükemmel sohbetler yapar. Çünkü A Spor'da, Soydan Beşiktaş'ın başarısının en büyük payının Şenol Hoca'ya ait olduğunu vurgulamıştı.
Ayrıca Selim ağabeyim hep nokta atışı yapar ve tekerlek kırılmadan önce uyarılarını kibarca dile getirir.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN