Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başlıktaki laf İngilizce..
Bilerek yazdım..
Çünkü İngilizce bilmeseniz bile bu lafı bilirsiniz.. Bir yerden duymuşluğunuz vardır. Dünyanın her yerinde de bilinir zaten..
Martin Luther King'in 28 ağustos 1963 tarihli o ünlü nutkuna isim, dünyadaki bütün azınlık, eşitlik ve özgürlük haklarına slogan olmuş bir laftır "Bir rüyam var.."
Bizim kuşak daha söylendiği gün ezberledi..
Üniversite öğrencileriydik.. Hiçbirimiz "Bize ne Martin Luther'den, zenci haklarından.. Memphis'ten, Tennessee, Mississippi, Georgia'dan bize ne" demedik..
Türk aydınları, Türk sanatçıları, bu ülkede düşünen hemen herkes Martin Luther'in rüyasına ortak oldu.
"İnsanız kafi değil mi" dedik.. Martin Luther'in rüyası, bizim de rüyamız oldu.. İnsanların, eşit, kardeş olduğu, barış içinde yaşadığı ülkeler hayal ettik, birlikte..
Bizimle birlikte "I have a dream" diye bağıranların arasında, hele o devirde ülke yönetiminde büyük ağırlığı olan Mekteb-i Mülkiye'nin asistanlarından Deniz Baykal da vardı..
Yoksa, yok muydunuz hocam?..
Martin Luther'in rüyası, sizin rüyanız olmadı mı hiç?..
O zaman nasıl oluyor da bir Amerikalı sanatçıya "Sen neden Türkiye'nin iç işlerine karışıyorsun. Sen çık artistliğini yap" diyorsun, diyebiliyorsun Hocam?..
"İnsanlık", hiçbir zaman, ülkelerin iç işi değildir..
Sovyet rejiminin ezdiği aydınlara, Hitler'in yok ettiği Yahudilere hep birlikte sahip çıkmadık mı?..
Sudan'da olan insanlık dışı eylemler için "Bize ne" mi demeliyiz?.
Siz dediniz mi, Hocam?.
Devlet Başkanları El Beşir Türkiye'ye gelirken, "Bana ne" diye susup oturdunuz mu?.
İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi 1789 tarihlidir.. O tarihten beri de dünyanın ortak malıdır. Altında imzamızın olduğu Birleşmiş Milletler Şartı'nın, gene altında imzamızın olduğu Avrupa İnsan Hakları Evrensel Antlaşması'nın temelidir.
Siyaseti başaramadınız Hocam.. CHP'yi iktidar olamaz hale getirdiniz.. Çoktan bırakıp gitmeniz gerekirdi. Yapmadınız.
Şimdi daha kötüsünü yapıyorsunuz hocam..
Başaramadığınız siyaseti ucuzlatıyorsunuz!..

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
SON DAKİKA