Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Side Effects/ Acı Reçete filminin şifresi, öykünün kahramanlarından biri ruh doktorunu canlandıran Catherine Zeta Jones'un sözlerinde.. "Geçmişteki davranışlarımız, gelecekte yapacaklarımızı şekillendirir.."
Filmi izlerken bu lafı aklınızdan çıkarmazsanız, bir Agatha Christie öyküsü halinde giden olayları daha kolay değerlendirir, hatta çözümü "The end" yazmadan da bulabilirsiniz..
Laf filmde bir kaç kez tekrar edilip altı çiziliyor aslında ama, ben de bir çizgi daha attım, zararı yok.
Filmin konusuna girmiyorum.
Çünkü konu diye herkes, aslında ilk yarıda olanları anlatıyor ve seyirciyi yanlış yola sevk ediyor. Oysa başta seyrettiklerinizin aslında görünenden çok farklı olduğunu ikinci yarıda anlıyorsunuz. O zaman ilk yarıyı gerçek gibi özetlemenin anlamı yok..
Gençlik yıllarımın unutamadığım filmlerindendi, Les Diaboligues, ya da Şeytan Ruhlu İnsanlar..
Kimin melek, kimin şeytan olduğunu sonuna dek anlayamıyordunuz..
Bu da aynen öylesi bir "Şeytanlar" filmi.. Agatha Christie olup izleyin, bakalım "Kim şeytan" ne zaman bulacaksınız?.
Meraklı film yani..
İyi de oyuncular var ve iyi oynuyorlar..
Jude Law harika..
Catherine Zeta Jones'u zaten çok beğenirim hep. Yeni yıldızlardan Channing Tatum gene genç kızların kalbini hoplatacak..
Ejderha Dövmeli Kız'ın amerikancasında oynayan Rooney Mara da çok çok iyi..
Bundan iyisi, bu yaz günlerinde can sağlığı..
Son bir not.. Filmden çıkıp eve döndüğümde okuduğum yabancı eleştirilerden birinde "Sakın yalnız gitmeyin. Film boyunca da, bittikten sonra da biriyle konuşma gereği duyacaksınız" diye yazdığını görünce güldüm. Gittiğimiz 19.00 seansı çok tenhaydı. Film boyu Ünal'la işaret dili konuşmuştuk.
Tüm ara filmi konuşarak geçmişti. Bittikten sonra, gene yarım saat filmi konuşmuştuk.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN