Türkiye'nin en iyi haber sitesi

HINCAL ULUÇ
HINCAL'IN YERİ HINCAL ULUÇ

Sonntagsfahrer!.

Başlığımız Almanca.. Almancılar anlamıştır ve gülmüşlerdir bile..
Niye gülmüşlerdir peki?..
O zaman son zamanlarda pazar neşelerimizi yollayan Frankfurt'ta yaşayan dostum Doktor Erdoğan Karatay'dan gelen notu okuyun da, bugünlük de hafta arasında ama acı acı gülün lütfen..
"Pazar günleri Almanya'da bir çivi çakmak bile yasaktır. Ayrıca sadece benzincilerde yıkama sistemlerinin çalışması değil, bir insanın kendi bahçesinde kendi hortumuyla kendi arabasını yıkaması bile yasaktır.
Pazar günleri, sürücüler trafik gürültüsünden kaçınmak için araçlarını mümkün olduğunca yavaş sürerler, sürat yapmaktan kaçınırlar.
Hatta Almanya'da meşhur bir deyim vardır.
'Sonntagsfahrer' yani, 'Pazar günü sürücüsü.' İnsanlar, diğer günler yavaş giden birini gördüklerinde onunla alay etmek veya kızdıklarını belli etmek için, sollayıp yanından geçerken, camlarını indirip 'Sonntagsfahrer' diye bağırırlar.."

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN