HINCAL ULUÇ
HINCAL'IN YERİ HINCAL ULUÇ

Arda'dan habere bak!..

Bu Arda, futbolcu olan değil.. Arda Uskan.. Benim "Son Mohikan" dediğim gazeteci..
Takvim köşe yazarı..
Harika yazıyor..
Efsane Hey'de, kuzen Doğan Şener'in yardımcısı, Moda'dan da komşusuydu, ordan tanışırız, 40 yıldır. İzzet Çapa enfes bir söyleşi yapmış Arda ile geçen hafta Kelebek'te okudum.
Gazeteci, senaryo yazarı, o zamanların modası Foto Roman yönetmeni, bin parmağında bin marifet Arda, benim ilk defa duyduğum, müthiş bir magazin haberi vermiş İzzet'e. "Hepsi dostlarımdı. Bu sırrı, o yıllar magazin muhabiri olduğum halde hep sakladım.
Kahramanları artık dünyada yoklar. Olay zaman aşımına uğradı" deyip anlatmış İzzet'e..
Fikret Kızılok, Barış Manço'nun orkestrasında gitar çalarmış. Barış o zaman Marie Claude diye bir Belçikalı kızla evli. Fikret'le Marie, birbirlerine tutulmuşlar. Bir gece sırtlarında uyku tulumları, İstanbul'dan Anadolu'ya kaçmışlar, o gece Arda'da konuk olup.. "Barış kızdan sessizce boşanmak dışında bir şey yapmadı.
Ben boşanmanın iç yüzünü bilen tek gazeteci olduğum halde, tek satır yazmadım" diyor Arda..
Benim, Sezen'le yatak hikayemi de anlatmış, onu bilirsiniz..
Bir kaç defa yazmıştım, bu köşede..
Kirli çıkı Arda'da kim bilir daha ne hikayeler vardır..
Bence kitap yapmalı.. " 'Hey' gidi günler, Hey" diye!.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN