HINCAL ULUÇ
HINCAL'IN YERİ HINCAL ULUÇ

Onuncu Adam'a dikkat!..

Dünya Savaşı Z, diye aynen tercüme etmişler World War Z'nin adını.. Oysa bu laftaki İngilizce anlamın Türkçede olduğu söylenemez. "Sonuncu Dünya Savaşı" olmalıydı bizim dilimizde..
Alt yazılarda "İsrail" lafını aptalca "Orta Doğu" diye yazmak da olmamalıydı..
İsrail bayrakları, hahamlar, Ağlama Duvarı görüntülerde bol bol ekrana gelirken neyi kimden gizliyor da, seyirciyi aptal yerine koyuyorsun?.
Dünya bizimle dalga geçecek..
Neyse..
Efendim, "Sonuncu Dünya Savaşı"
Doğa ile İnsan arasında.. Filmdeki genç bilim adamı "Doğa en büyük serial katildir. Zaman zaman insan neslini yok etmek için ortaya çıkar.
Nasıl savaşacaksın?. Serial katille nasıl savaşılır?. Serial katilin zevki, kim olduğunun bilinmesidir.
Yoksa onca insanı öldürmesi ne işe yarar?. Bu yüzden seri cinayetler yol boyu durmadan izler bırakır..
Bu izleri takip etmek lazım..
Sonra da zayıf tarafını bulmalısınız.
Zayıf tarafı, aslında en güçlü göründüğü yerdedir.
O güç görüntüsü zayıflığını gizlemek içindir" diyor..
İnsan neslini, hızla yayılan ve insanı zombi yapan virüsten kurtarmak için yollara düşen Brad Pitt'e bu sözler kılavuz oluyor. Pitt, virüs dünyaya hızla yayılırken, en erken davranan İsrail'e de uğruyor ve "En ileri teknolojilere sahip ülkeler geç kalırken siz işi en başından nasıl fark ettiniz" diye soruyor..
Cevabı, tüm politik liderler, tüm Ceo'lar, bir şey yöneten herkes duvarına yazmalı..
"Onuncu adam.. İşin sırrı onuncu adam.. 9 adam oturup bir şeyin doğru olduğuna ittifak ettiğinde biz onuncu adama bakarız. Onuncu adamın görevi karşı olmaktır."
Dünya Savaşı Z, sıkılmadan izlenen bir kurgusal film olmuş, Zombi konusu kabak tadı vermiş olsa da..

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN