Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Senatör McCain'i dinlerken tüylerim diken diken oldu.. Önce McCain'i anlatayım size..
Orijini asker. Savaş pilotu.. Vietnam harbine katıldı. Beş yıl Vietkong elinde esir kaldı. 1981'den beri Amerikan Kongre üyesi.. Önce Temsilciler Meclisi, sonra Senato.. Damdan düşme var. Deneyim desen tonla..
2008 yılında Obama'ya karşı Cumhuriyetçi Parti'nin Başkan adayıydı.
Obama'nın "Suriye'ye ders verme" politikasını şiddetle eleştirdi.
"Yapılacak harekâtın amacı Esad'a ders vermek değil, devirmek olmalıdır" dedi..
Peki bu nasıl yapılacak?.
Anlattı.. Rusya her gün, uçaklarla Irak üzerinden Esad'a en gelişmiş silahları durmadan yolluyormuş.. Esad da bu silahların yardımı ile muhalifleri eziyormuş.
O zaman..
"Amerika, yoğun hava harekatı ile Esad'ın hava gücünü yok etmeli.. Böyle olunca, Esad'a havadan silah yollama imkânı kalmaz., Esad'ın muhaliflerin güçlü olduğu merkezleri havadan bombalaması da biter. Bu sırada, biz de muhaliflere çok büyük silah desteği yaparız. Böylece muhalifler Esad'ı devirir.."
Yani anlıyorsunuz.. Amerika Suriye ile savaşa girmeyecek.
Uzaktan atılan balistik füzeler ve geliştirilmiş pilotsuz uçaklarla, Suriye hava alanlarını yok edip savaşı karaya indirecek. Ama kendisi karada savaşa girmeyip, muhaliflere en gelişmiş silahları sağlayacak. Esad'a da Ruslar bol bol silah yolluyorlar ya..
Suriye halkı, Esadçılar, muhalifler diye ellerindeki Rus ve Amerikan silahlarıyla birbirlerine girecekler. Esad devrilir mi, bilinmez ama, Suriye'de kim bir kaç yıl sürecek ve kaç yüzbin kişiyi öldürecek iç savaş patlama yapacak, kesin..
Ve de, sonunda Kore gibi ikiye, belki de Lübnan gibi, gayri resmi yirmiye bölünmüş ama hepsi her zaman Amerika ve Rusya'ya muhtaç devletçikler, bölgeler kalacak..
Bu mudur?.
Çözüm bu mudur?.
Bugün en az 500 bin Suriyeli kaçtı ülkesinden. Çoluk çocuk sefilleri oynuyor..
Bu savaş göçenlerin sayısını milyonlara katlayacak.. Milyonlar da ölürken..
Bu mudur "Çözüm!.."
Esad'ın canı cehenneme.. Suriye insanını, dünyanın en masumları, Suriye çocuklarını düşünen yok mu?.
Kaçan, sürünen, ölen çocukları düşünen?..
..Ve de ölecek olan?..

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN