Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Galatasaray'ın Real'den 6 gol yemesi belki de çok iyi olmuştur. Zamanında Chelsea'den yediğimiz beş gol bizi UEFA Şampiyonluğuna ve Süper Kupaya taşımıştı. Bu tokat ve bu şok da yararlı olabilir, içerden ve dışardan çürütülen Galatasaray'a..
Fener ve Beşiktaş Avrupa'dan yasaklanır yasaklanmaz, "Galatasaray'ı durdurma" kampanyası başladı. Bulunan çare de, zaten Fatih Terim'i başından beri istemeyen Ünal Aysal/ Bülent Tulun ekibini dikkate alarak, uçurumu daha da açmaktı. Milli Takım Hocalığı formülüyle Terim'in kafası iyice allak bullak edildi.
Sonuç da alındı. Ligde maç kazanamaz hale gelen Galatasaray, Şampiyonlar Ligi'ne de müthiş bir hezimetle başladı. Öyle başladı ki, benim gazetem, 50 yıldır unutulmuş o iğrenç aşağılık kompleksi lafını hatırladı ve "Şeref golü" dedi..
6 yemişsin, bir gol ne şerefi?. Bu kadar düştük mü?. Bu kadar rezil miyiz?.
Şimdi manzara.. Bir altı da Beşiktaş maçında gelirse şaşmam. Çünkü Galatasaray'ın 10 değil, 6 paralı askerle oynayacağı lig maçındaki durumu için ölçü geçen haftaki Antalya maçı. Ligin en zayıf takımını kendi sahasında yenemeyen Galatasaray ve tarihinin en müthiş futbolunu oynayan, 72'nin o harika Hollandasının icadı "Total futbolu" 90 dakikanın sonuna dek, ayni enerji, ayni hırsla oynayan, prese ve gole doymayan Beşiktaş..
Şimdi Galatasaray'a bir mucize gerek.. Bu mucize Real'in attığı "Şok" tokadı olabilir.. Bu mucize takımı 10 kişi oynatan Drogba'nın sakatlığı da olabilir. Egoist, şovmen "Hep ben, hep bana" diye oynayan ama hamle yapacak hali bulunmayan Drogba yerine çok daha etkili ve yararlı olacak Burak/ Umut İkilisi'nin sahaya çıkması, Drogba'nın bencilliği ve liderlik şovları ile küsen ve küstüğünü her hali ile gösteren Selçuk'un futbola dönmesini sağlayabilir.
Ama yetmez. Fatih Hoca'nın da artık aynaya bakma ve "Ben nerde yanlış yaptım" deme zamanı da geldi.
Fatih Hocamın inatla ve ısrarla yaptığı korkunç hatalar var. Real hezimetini bu hatalar hazırladı.
Fatih Hocam Eboue'yi bek zannediyor.. Maçın kırılma noktası ilk golü Eboue'nin her zaman yaptığı hatalardan biri getirdi. Son gole bakın.. Ronaldo sol açıktan kaptığı topla, Galatasaray 18'ine dalarken, orada Chedjou var.. Selçuk var.. Dany var.. Karşının beki Riera var hatta. Olmayan tek kişi, o yerin sahibi daha Ronaldo topu alırken bastırması gereken Eboue?. Nerde?.
Eboue cam adam. Ayakta kalmak değil, düşmek için koşuyor. Çok kolay çalım yiyip yere düşüyor, oyundan da düşüyor tabii.. Onun yüzünden yenen golleri görmeyen tek kişi Fatih Terim..
Fatih Terim Melo'yu futbolcu sanıyor.. Onun alınması için dünyayı devirdi nerdeyse.. Bu yüzden Alper Potuk gibi bir "Yerli" Fener'e kaptırıldı. Ceyhun gibi, üstelik Terim tarafından keşfedilen ve geçen yıl Kayseri'de harikalar yaratan, bu yıl hazırlık maçlarının en iyisi Ceyhun öldürüldü..
Real maçında takımı yıkan ve "Yarım düzine"nin yolunu açan ikinci golün asistini Melo yaptı. Her topa deli gibi saldıran, deli gibi vuran ve hemen her vurduğu rakibe giden 10 para etmez Melo.. Yetmedi, bir gol daha yedirdi, sonra..
Fatih Terim, paralı askerlerden kurulu rakipleri önünde, 2000 yılında Galatasaray özlü ve alt yapılı takımına Hagi, Popescu ve Taffarel gibi Avrupa'nın emekli ettiği futbolcuları diriltip katarak UEFA Şampiyonu olmuştu. İşin sırrının paralı askerler değil, takım ruhunu taşıyan yerliler olduğunu en iyi bilen adamken, Real maçını 11 paralı askerle oynadı, kuyudan Riera'yı bile çıkararak.. Elmander ve Baros gittiklerine üzülmüşlerdir. Kalsalar onlar da Real kadrosundaydılar kesin..
Bu paralı askerler sahada ruhsuz (Galatasaray tarihinin en ruhsuz maçını oynadı.) "Bitse de gitsek" diye dolanırken, Semih, Hakan Balta, Sabri kenarda; Ceyhun başta öteki yerliler tribünde oturuyorlardı.
Şimdi Beşiktaş'a karşı en fazla 6 mercenary (Paralı asker) oynatabileceği için, en azından beş takım ruhu verecek "Galatasaraylı"yı sahaya çıkarmak zorunda.
Drogba sakat olur da oynamazsa, Selçuk da futbola ve liderliğe dönebilir ve Galatasaray yeniden "Takım"a benzeyebilir.
Ben Beşiktaş maçında takımı şöyle kurardım..
"Muslera- Sabri, Semih, Dany, Hakan- Eboue, Selçuk, Ceyhun, Amrabat- Burak, Umut..
Eboue ve Amrabat mutlak kanatta oynayarak ve arkalarındaki beklerle ikili oyunlarla kanat akını yaparak.
İyileşse bile Drogba ve Schneider de kenarda oturarak..

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN