Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Efendim Abbas gene Ankara yollarında..
Bu defa sadece tadı damağımda kalan aile ziyareti de değil.. Aslında aileyi bir araya getirmek, birlikte olmak için bahane aramak da güzel ya..
Bu dünyada her şeyin, arkadaş, sevgili dahil her şeyin yenisini bulabilirsiniz..
Dönün bakın hayatınıza.. Kaç dost, kaç sevgili (Ki hepsini vaz geçilmez sanırdınız,) geçti hayatınızdan..
Ama aileden gidenin yerine yenisi konmaz..
O yer boş kalır hep..
O zaman fırsatı kaçırmayacak, o zaman fırsat yaratacaksınız.. Bunu yaş, üç çeyrek asra dayanınca anladım ne yazık ki..
Yılbaşına, İzmir'den ağbimle yengemi de çağırmıştık. Öcal Bey "10 Ocak'ta Antalya'da derneğin toplantısı var.
Konuşma yapacağım. 10 günde Ankara ve Antalya yollarını çekemem. Ben senin gibi yarım saatte uçakla gitmiyorum ki" dedi ve gelmedi. 9 Ocak gecesi de telefon etti.. "Antalya için Ankara'ya gelemedim ya.. Antalya'ya da gidemedim. Tam otogara doğru yürürken ayağım takıldı, yola bir uçtum. Bir saniye ile hayattayım. Arabanın arka lastiğin arkasına çarptım. Bir saniye önce düşsem ön tekerin altındaydım.
Burnumu vurdum, müthiş kanıyor. Omzum sızlıyor.. Doğru hastaneye. Geceyi acilde geçirdik. Şimdi patlıcan gibi şişmiş ve mosmor bir burun ve askıda kolla, ama yaşadığıma şükrederek dolaşıyorum. Allah'ın sopası yok.. 'Sen mi Antalya'yı bahane eder, Ankara'ya gitmezsin. Buyur' dedi bana.."
Geçmişler olsun ağabeyim.. Artık dilerim kimseler aile toplantılarını sudan bahanelerle kaçırmaz. (Bir yanda aile olunca, tüm bahaneler sudur. Bunu aklınızdan çıkarmayın..)
Neyse..
Bu kez yarattığım bahane muhteşem..
Üç harika olayı var Ankara Opera ve Balesi'nin..
Dün akşam, Yeni Yıl Konseri vardı.. (Ben bu yazıyı cuma yazdım. Cumartesi Ankara'ya geçmiş olmalıyım, aksilik çıkmazsa..) Bugün öğleden sonra Türk Ocağı salonunda, Opera Orkestrası ve solistlerinden Anadolu Sesleri konseri..
Yarın gece de Büyük Tiyatro'da Strauss'un en ünlü opereti Yarasa..
Arka arkaya üç günde gelmesi böylesi harika bir programın, ne şans..
Yani..
Yani ben ancak salı döneceğim. Yani, salı çarşamba dükkan kapalı.. Perşembeye açarız kepenkleri..
İnşallah!..

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN