Eski rektör, Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu, 16 Nisan 2009'dan beri ceza evinde.. 2 ay sonra beşinci yılına girecek bir tutukluluk.. Hangi mahkum beş yıl yatıyor bu ülkede, söyleyin bana?. Hocanın daha mahkumiyeti bile yok.. "Ben o delilleri 3 dakikada hazırlarım" diyen savcıların dosyası ile içerde..
Ama meselem o değil bugün..
Prof. Hilmioğlu ölüyor. Hepsi devlet hastanesi raporları diyor ki.. İleri derecede siroz. Ayrıca kanserli nodüller artıyor. "Hapishane koşullarında yaşamaz" demiş hastaneler. "İntihar temayüllü" diye de rapor vermişler.
Prof. Hilmioğlu'nun acilen tahliye edilmesi lazım..
Cumhurbaşkanı "Benim af yetkim sadece kesinleşmiş mahkumiyetler için" deyip kenara çekiliyor. Adalet Bakanı'nın umurunda değil.
Muhalefet haftalardır ayakkabı kutusundan başka laf etmiyor.
Yargılayan mahkeme, 5 seneye varan tutukluluğun mahkumiyet gibi olduğuna aldırmıyor. Profesörün istese bile kaçacak hali olmadığını görmüyor.
İnsan hakları ayaklar altında. Altında imzamız olan Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi" yok hükmünde..
Yahu, haktan, hukuktan, ilkeden vaz geçtim.
Bu ülkede vicdanı sızlayan bir tek kişi bile yok mu?.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN