Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Jay Leno'nun yerini alan Jimmy Fallon'un üç şovunu izledim.. Bu üç şovdan size nakledebileceğim tek espri şu..
"- Rus Buz Hokeyi Milli Takımı bugün Finlandiya'ya 3-1 yenilerek, Soçi'deki Kış Olimpiyatlarından elendi.
İyi haber.. Sibirya'nın iyi bir buz hokeyi takımı oldu.."
Güldünüz mü?. Biz lisedeyken, yani 50'li yıllarda böyle şakalar yapardık.
Sovyetler Birliği vardı o zaman ve de müthiş bir soğuk savaş vardı. Doğu ile Batı arasındaki soğuk savaşın en büyük silahı propaganda. Propagandanın en hızlı yolu mizahtı.. Amerikan tarafı, Stalin ve izleyenleri, o zamanların Kruşçef ve Brejnev'lerinin dikta yönetiminin altını çizmek için, her başarısız Sovyet ünlüsünün Sibirya'ya sürüldüğüne dair fıkralar üretirlerdi. En ünlü olanlar da sporcular olduğundan..
Kaybeden atlet, yenilen takım soluğu Sibirya'da alırdı. İşin kötüsü, bunların çoğunun doğru olduğuna inanır ve gülmekten çok üzülürdük hatta..
Sovyetler Birliği kalmadı. Soğuk savaş da kalmadı.. Ama bakar mısınız, Jimmy Fallon, hem de bir "Dev"in yerini aldığı, herkesin gözünün üzerinde olduğu günlerde, nasıl eskimiş, nasıl kokmuş esprilere sığınıyor?.
Ya da, Amerika yeni bir soğuk savaşın mı peşinde?.
Pazar neşemiz bugün bu.. Fallon'un ve Amerika'nın haline gülün!..'


Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN