Sevgili Cengiz (Semercioğlu) Amerikan televizyonlarının, insanların şişmanlık ve benzeri kusurları ile dalga geçmediklerini yazdı.
Sadece Jay Leno'nun hem de seçilmiş New Jersey Valisi ile bir yıl nasıl "Şişko" diye alay ettiğini (Şaka, dalga değil, resmen alay) örnek gösterdim.
Bu defa "Amerikalı şovmenler ünlülerle dalga geçer ama sıradan vatandaşla geçemezler" demez mi?.
Pes!..
Amerikan hukuku insanları "Ünlüler ve ünsüzler" diye ikiye ayırmaz. Orada adaletin gözü, aynen heykeldeki gibi gerçekten kördür ve yasalar önünde herkes eşittir.
Cengiz açsın bir iki şov programına da baksın bakalım, zenci beyaz, Latin, İtalyan Amerikalılar nasıl dalga geçiyorlar birbirleriyle..
Jay Leno, bir ünsüz şakası yaptı son programlarından birinde..
Sıradan adam 96 yaşında lise diploması almış. "Şimdi hedefim üniversite" demiş..
Jay ne dedi biliyor musun?.
"Ona tavsiyem iki yıllık bir üniversite seçsin!.."
Şimdi bu şakayı senin aklın alır mı?. Sindirebilir misin?.
Ama kabahat sende değil. Çünkü bu ülkede ifade özgürlüğü, bu ülkede mizah, şaka anlayışı yerleşmiş değil.
Hostes şakası yazarsın, hostesler derneği, hemşire fıkrası yazarsın, hemşire dernekleri dava açar. Kaç defa başıma geldi, bilirim..
İfade özgürlüğünü de, şaka kaldırmayı da öğreneceğiz Cengiz.. Ancak o zaman "Demokrat" oluruz!..

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN