Başlıkta görünce irkildiniz değil mi?. Yok canım.. Siyaset değil, coğrafyadan söz ediyorum.. Şişli'de ünlü caddenin adı. Orda Dormen Tiyatrosu varken bol bol giderdik. Şişli Belediyesi aldı. Boş duruyor.
Efendim bu caddede Tatavla Karnavalı yapılmış, geçen hafta, 1941'de yasaklandığından beri ilk defa..
Geçen hafta Brezilya'da karnaval vardı ya.. İşte o.. Karnaval, Hıristiyanların dini bayramları.. Tatavla da, bugün adı Kurtuluş olan mahallenin, o zaman 12 bin Rumun yaşarkenki adı. Bugün tüm İstanbul'da iki bin Rum ya var, ya yok..
Tatavla Karnavalı'na da 300 kişi katılabilmiş sadece.. Renkli kılıklar, şapkalar içinde davul zurna yürümüşler, Pangaltı'dan, Kurtuluş'a..
Yürüdükleri caddenin adı Ergenekon..
Yani Kurtuluş'a giden yol, Ergenekon'dan geçiyor, iyi mi?.
(Paralel Devlet ortaya çıktı da, ben de bu şakayı yapma fırsatı buldum. Geçen yıl mesela, ne faşoluğum kalırdı kim bilir..)

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN