Türkiye'nin en iyi haber sitesi

HINCAL ULUÇ
HINCAL'IN YERİ HINCAL ULUÇ

Yaşa Atilla!..

"Bir öfkeye mahkûm ettik her şeyi
Bir yemin ettim ki dönemem"
diyen Kayahan bu şarkıyı, Atilla Dorsay için yazmış sanki..
Öyle bir öfkeye mahrum etti bizleri ve onun nefis yazılarından mahrum kaldık.. Hem sinema, hem kent yazılarından..
Öylesi üretken bir insan, kendisini yazmamaya mahkum edebilir mi?.
Bir yandan gazeteye durmadan yazarken, bir yandan da bitmez tükenmez kitap üreten Atilla 55'inci kitabını çıkardı piyasaya.. Sinemasever herkesin evinde mutlak olması gereken bir kitap..
"100 Yılın 100 Türk Filmi!.."
Türk sinemasının gerçek olup olmadığı hala tartışmalı 1914 tarihli Ayastefanos Anıtı'nın dinamitle uçurulması belgeseli ile başladığı kabul edilir.
2014, sinemamızın 100'üncü yılı.. Atilla, kitabı ile onu kutluyor işte..
Zeynep (Oral), Atilla'nın kitabı için "Eski yazıların bir araya gelmesi değil bu kitap" diyor. "Seçtiği filmleri yeniden izleyip, yeniden değerlendiriyor.."
Zor iş tabii.. 40 yıl önceki Atilla'nın 40 yıl önceki sinema ortamındaki değerlendirmesi ile, olgun bir eleştirmenin 2014 düşüncesi ayni olabilir mi?.
Alın.. Hem baş ucu kitabı olsun.. Merak ettiğiniz konularda bilgilenin.. Hem de keyifle okuyun.. Canınız sıkıldıkça, rastgele birini..

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN