HINCAL ULUÇ
HINCAL'IN YERİ HINCAL ULUÇ

Tebessüm

David Brenner 78 yaşında öldü. Stand up komedinin en büyük ustasıydı. Türün dünyada yayılmasında çok önemli rolü vardır. New York Times'de ölümü ardından yazılanı okudum.
Metroda gazetesinin üstüne oturmuş, gidiyormuş. Yanındaki yolcu, gazeteyi işaret edip sormuş. "Okuyor musunuz?."
"Evet" demiş David. Kalkmış, sayfayı çevirmiş ve tekrar oturmuş.
11 Eylül 2001 İkiz Kuleler saldırısından sonra, ülkede moraller sıfıra inince, bir kitap yazmış ve Amerika'da turneye çıkmıştı.
Kitabın adı "Galiba Çorbamda Bir Terörist Var: Kişisel ve dünyasal sorunlarınızdan şakalarla nasıl kurtulursunuz!." Kitapta ve turnede anlatıyordu ki, karamsar ve öfkeli insanlar için tek çözüm yolu tekrar gülmeye başlamaktı.
Giderken de mizahını yitirmemişti. Ailesi vasiyetinden bir maddeyi açıkladı. "Sol çorabımın içine bozukluk halinde yüz dolar koyun. Belki gittiğim yerde de bahşiş gerekiyordur!.."

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN