HINCAL ULUÇ
HINCAL'IN YERİ HINCAL ULUÇ

Ne protestosu Ali!..

Ali Poyrazoğlu başta, özel tiyatro sahibi ona yakın usta, bir basın toplantısı yapıp Afife Ödülleri'ni eleştirmişler..
Şaştım..
Bu neyin protestosu Ali?. Afife diye bir ödül kaldı mı ki?. Onca yıldır daha adını öğretemeyen (Cengiz Semercioğlu bile hala "Afife Jale" diyor) ödül, ne kadar umut verici başlamıştı..
Nasıl ama nasıl yürekten desteklemiştim.
Kimse adını anmazken bu köşenin yarısını ayırırdım, adaylar, ödüller açıklanırken.. Sonra bir baktım ki, Afife dikkate alınacak bir Tiyatro Ödülü olmaktan çıkmış, "Körler sağırlar birbirini ağırlar" oyununa dönmüş..
Jüri, seçim meçim hikaye.. Kimlere ödül verileceği, kimlere asla verilmeyeceği baştan belli.. Çok uyardım, çok didindim. Ama ödülü kuran Sevgili Haldun Dormen dahil kimse kılını oynatmadı. "Ben bu ödülü artık tanımıyorum" dedim ve izzeti ikbal ile Afife kapısından çekildim. Benim gibi ömrünü tiyatroya vermiş bir yazarın ayrılması için "Tavşan dağa küsmüş" dediler.
Haklıydılar da belki.. Ama kişisel tepkilerim, kişisel ilkelerimdir. Aldırmam..
Yıllardır bu köşede "Afife Ödülü" adına satır görmediniz.. Gene görmezdiniz.
Ali Poyrazoğlu gibi bir tiyatro ustası, bir başka tiyatroya adanmış ömür, ciddiye aldığını gösteren eyleme girişmese..
Sevgili Ali, ciddi söyle, hala ciddiye alıyor musunuz Afife Ödüllerini?..Bu ödülü almak size hala gurur verecek mi?.
O zaman?..
Bırakın aralarında eğlensinler!..

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN