Türkiye'nin en iyi haber sitesi

HINCAL ULUÇ
HINCAL'IN YERİ HINCAL ULUÇ

Selman Ada!..

Rengim Gökmen, tam da yangından mal kaçırır gibi görevden alınmıştı.
Açılışını yaptığı Bodrum Bale Festivali'nin kapanmasına bir kaç gün kala ve Turgut Reis Festivali'nde Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nı yönetmesinden iki gün önce, Opera ve Bale ve de Cumhurbaşkanlığı Senfoni'nin başındaki görevleri bitirilmiş, yerine Selman Ada atanmıştı.
Yıllardır bu işin içindeyim.
Ada'yı nasılsa tanımamışım..
Ali Baba ve Kırk Haramiler operasını bilirim sadece..
Rengim Şefimi aradım.. "Kimdir" dedim.. "Harika bir müzik adamıdır" dedi.. "Türk Operası'nı gerçek anlamı ile uluslararası alana taşımıştır. Çok mükemmel besteleri de vardır.
Çok iyi de şeftir" dedi..
Yani hani şu son günlerde bol dedikodusu yapılan "Devlet Operası ve Balesi" sitesinde yazılan biyografisinde ne varsa, onların hepsini bana, Rengim Gökmen, yerine getirilen Ada için, hem de en sıcak günde söyledi.. "Peki ya idareciliği" dedim.. "Benim yerime gelen biri için konuşmam uygun olmaz" dedi, Prof. Dr. Rengim Gökmen..
Sitede, şimdi kaldırıldığı söylenen biyografide geçen her şeyi, Rengim Şefim bana aynen söylemişti yani..
Sanat adamlarının biyografilerinde, başarılarının sıralanması, tüm dünyada gelenektir.
Bizde abartıcı bir yazar, üslup hatası yapmış, o kadar!..

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN