Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İstanbul içindeki otoban trafiğini hafifletmek için "Dolmuş şeridi" uygulaması düşünülüyor ya.. İçinde birden fazla yolcu taşıyan otomobiller, en sağda ayrılan ekspres şeritten gideceklermiş. Ayni semtten, ayni semte gidip gelenler tek başlarına arabalarına kurulacaklarına, bir araya gelirlerse hızlı şeride girecekler.
Böylece otobandaki araba sayısı azalacak..
"Yahu siz daha Emniyet şeridine sahip olamadınız. Bu yasak şerit vızır vızır işliyor" diye yazmıştım..
Los Angeles'ta yaşayan meslektaşımız Safter Yılmaz'dan not geldi.. "Senin İstanbul da uygulanacağını yazdığın 'Dolmuş Şeridi' buradaki otoyollarda 'Carpool Lane' diye yıllardır var. Bu şeritte tek kişi olarak yakalananlara 'Otoyol polisi'nin verdiği ceza 480 dolar..
Onun için kimse arabasında tek başınayken o şeride girmeye cesaret edemiyor."
İki şeye dikkat..
Bizim oto yollarda "Oto Yol polisi"ni geçtik. Polis görmek mucize..
Dün gece Tuzla'ya gittim geldim..
TEM her zamanki gibi sıkışık ve her zamanki gibi Emniyet Şeridi vızır vızır. Her zamanki gibi, tek polis yok, görünürde..
Vali değişti.
Emniyet Müdürü değişti. Trafik Müdürü değişti..
Değişmeyen tek şey..
Hepsi makamında oturuyor. İstanbul'u makamında oturanlar düzeltseydi, bu hale gelmezdik zaten..
İkincisi.. Ceza orda 480 dolar..
Bizim paramızla bin lirayı aşar.. O zaman da insana "Ya yakalanırsam" korkusu verir, hiç olmazsa..
Bizde ceza 3 otuz para.. Ona da bakan yok zaten..
Dolmuş Şeridi, biz uygar vatandaşlardan bir şerit eksiltip sıkıntımızı arttırırken, uyanık, ahlaksız yaratıklara, Emniyet Şeridi'ne ilaveten bir avanta daha sağlar..

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN