HINCAL ULUÇ
HINCAL'IN YERİ HINCAL ULUÇ

Pazar neşesi

Üç arkadaş, her pazar kulüpte golf oynuyorlardı. Bir sabah, çukurlar arasında tek başına dolaşan genç birini gördüler. Yeni üyelerden biri olmalıydı. Davet ettiler..
"Bizimle oynayabilirsin her pazar" dediler..
"Olur" dedi, yeni üye.. "Ama 15-20 dakika geç kalabilirim.. Bekler misiniz?."
"Tabii" dedi, eski üyeler..
Dördüncü, pazar sabahları onlara katılmaya başladı. Adam müthiş biriydi. Bazen sağ, bazen sol eliyle oynuyor ama hep kazanıyordu. Ve de her pazar sabahı, ayarlanmış gibi, tam saatinde geliyordu.
Üç eski, haftalar geçtikçe meraklandılar.
"Yahu" dediler, "Geç kalırım, dedin, en dakik sen çıktın. Bir hafta sağ elinle oynuyorsun, bir hafta sol elle.. Bu ne iş!."
Anlattı genç adam..
"İnanmazsınız ama, benim bazı batıl itikatlarım var. Çok etkilenirim. Pazar sabahları uyanınca, yanımda uyuyan karıma bakıyorum. Sağ tarafına yatıyorsa, o hafta sağ elimle oynuyorum. Sol tarafına yatıyorsa, o zaman da sol elimle.."
"Ya sırt üstü yatıyorsa" dedi, eskilerin en kıdemlisi..
"O zaman işte" dedi, genç adam.. "15-20 dakika geç kalabilirim!.."

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN