Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gece Vurgunu, herhangi bir haber kanalı ile ilişkisi olanın mutlak izlemesi gereken bir film, onu tepede yazdım zaten.. Ama film olarak da çok güzel. Karnını doyuracak beş kuruşu bulmak için ufak tefek hırsızlıklar yaparak sürünen bir sokak serserisi, bir haber kanalına bir olayın görüntüsünü satmanın bayağı karlı bir iş olduğunu görünce, kollarını sıvar.
Bir yanda zekası, bir yanda her türlü rezilliği yapmaya yatkın kafası ile büyük bir hızla da ilerler..
Jack Gyllenhaal, serseriden olma gazetecide olağanüstü bir oyunculuk sergiliyor. Oscar adaylarından biri olabilir, öylesi..
Filmde haber televizyonculuğunun olabilecek en kötü uygulamalarından birini izliyorsunuz.
Gece Vurgunu aslında acımasız bir eleştiri.. Bir yozlaşma öyküsü.
Ama öte yandan, en kötüye kullanılan yanlarını gösterirken bile, Televizyon Haberciliği, Televizyon Gazeteciliği konusunda çok şey öğretiyor.
Mesela bu köşede bin defa yazdım..
Temel ilkeyi öğretiyor..
"Haberiniz, işte, okulda, kahvede, evde konuşuluyor mu?. Ne kadar konuşuluyor?.
İşte mesele bu!.."
Son bir haftadır, bir aydır, bir yıldır, "Falanca Haber TV'sinde gördüm" dediniz mi?. "Gördüm" diye anlatana rastladınız mı?.
Gece Vurgunu görülmeli!.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN