Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kış Uykusu'na yatmış Siyad (Sinema Yazarları Derneği) "Körler, sağırlar birbirini ağırlar" ödüllerini fiyasko bir geceyle dağıtmıştı, 10 gün önce. Hem de "Türk Sinemasının 100. Yılı" diye bir isim daha takmışlardı gecelerine, caf caflı olsun diye.. Ama, bırakın yıldızları, ödül kazananların çoğu gelmedi, "İşim var" diye.. Gelenler de hak getire..
Ödüllerin yarısından fazlasını aldığını bilen Nuri Bilge bile, kot pantolon ve yaka bağır açık bir gömlekle çıkmıştı sahneye..
Ayrıntı veriyorum çünkü, aklınızda bile kalmamıştır.
Bu hafta da, Beyoğlu Belediyesi ve Türsak Vakfı bir "100. Yıl Ödülleri" gecesi düzenlediler..
Tüm sinema devleri ordaydı. Yaşayan hemen bütün yıldızlar koşup gelmişlerdi. Pırıl pırıl kılıklarla Kırmızı Halı'dan yürüdüler..
Nuri Bilge Ceylan bile takım elbise giymiş, kravat takmıştı.
Coşku, neşe, gurur dolu öyle bir gece oldu ki, yankıları hala gazetelerde ve televizyonlarda sürüyor..
Eee.. Ne demiş eskiler?.
At binenin kılıç kuşananın.. "Ben yaptım oldu" demekle olmuyor Siyad 'cılar..
Siz gece mece yapmayın. Ödüllerinizi bir liste ile Anadolu Ajansı'nda açıklayın, heykelcikleri de kargo ile kazananların adresine yollayın, bitsin gitsin..

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN