Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ne mutlu bana ki, Semiha Berksoy'u sahnede izledim. Keşanlı Ali'de harikalar yaratıyordu ve ben hemen her gece, Ankara Gençlik Parkı Açık Hava Tiyatrosu'na koşuyordum, genç bir gazeteci olarak.
Sonunda onunla tanışma, dost olma şansını da elde ettim.
Büyük Semiha'nın kızı Zeliha da büyük oldu. Önce oyuncu, sonra, hoca, daha sonra yönetici olarak Tiyatro tarihimize girdi. Sonra kendi tiyatrosunu kurdu. Sonra da Semiha Berksoy Vakfı ve Müzesi'ni.. En sonunda da Semiha Berksoy Ödülleri'ni.
Prof. Zeliha Berksoy, Prof. Mesut İktu, Oğul Aktuna, Prof. Gürer Aykal, Gazeteci Pınar Türenç, Gazeteci Tufan Türenç, Opera Sanatçıları Ayşe Sezerman, Serdar Ongurlar, Erdoğan Davran, Caner Akgün ve Cem Şenler'den oluşan jüri, 2015 ödüllerini belirledi..

Başka yerde pek bulma şansınız olmaz diye köşeme aldım..
Semiha Berksoy Özel Ödülü.. Eskişehir'e bir Opera Evi kazandıran Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen'in şahsında, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Operası.
Ferhan Onat Onur Ödülü.. Soprano Ayten Telek.
Mustafa İktu Onur Ödülü.. Bas Güneş Gürle..
Suna Korat Onur Ödülü.. Soprano Simge Büyükedes..
Ayhan Baran Özel Ödülü.. Bas Hakan Tıraşoğlu..
Işın Güyer Onur Ödülü.. Mezzo Soprano Aylin Ateş..
En İyi Kadın Opera Sanatçısı.. Soprano Nurdan Küçükekmekçi Aydın.
En İyi Erkek Opera Sanatçısı.. Murat Karahan..
En İyi Genç Kuşak Opera Sanatçısı.. Tenor Mert Süngü.
Saygı Ödülleri.. Tenor Erol Uras ve Orkestyra Şefi Elşad Bagirov..
Ödüller, Süreyya Opera Sahnesi'nde 18 Haziran saat 20.00'de düzenlenen tören ve konser gecesinde sahiplerine verilecek..

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
SON DAKİKA