TRT ne yapar, ne eder, bilmiyorum. Bilen yok. Karanlıkta göz kırpıyorlar. Tonla para alan Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi ne iş yapar bilen yok..
Bu yüzden, futbol dışı sporları Eurosport'tan izliyorum, mecburen..
Mecburen çünkü ordan izlemek tatsız. Tam bir para kanalı.. İzleyen umurlarında değil. O sırada ekranda ne olduğuna bakmadan, yayını cart diye kesip reklam ve tanıtıma giriyorlar. Yayını robot yönetiyor çünkü..
Temmuzda, Fransa Turu, 23 Yaş Altı Dünya Atletizm Şampiyonası ve Üniversiad izledim.
Yayın dışardan, seslendirme ekran başında içerden..
Evvelden harika spiker ve sunucular oturturlardı. Ekran başındaki üç adam, yayını yerinden vermeye 70 kişi ile giden TRT'den iyi anlatırlardı.
Şimdi onlar da işi ucuzlattı.
Fransa Turu'nu idare ettiler.. Ama ötekiler çok zayıftı. Özellikle de atletizm..
Ağustosta, Dünya Atletizm Şampiyonası var.. Daha kulvar farkının ne olduğunu dahi bilmeyenlerle Dünya Şampiyonası nasıl olacak merak ediyorum.

4x400 de, 500'üncü metrenin de kulvarlı olduğunu bilmeyen adam atletizm anlatır mı?.
Hadi benim için kolay.. Açıyorum İngilizcesini, tamam.. Peki ama İngilizce bilmeyen atletizm meraklıları ne olacak?.
Erkenden yazıyorum ki, Eurosport'un temsilcisi kimse bizde, şimdiden önlem alsın, atletizmi bilen spiker ve dersini iyi çalışmış yorumcular bulsun!..

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN