Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bir haber kanalı alt yazı geçiyordu. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu demiş ki, "45 günlük sürenin bağlayıcı olmadığını düşünüyoruz!."
Neyi düşünüyorsunuz, Sayın Kılıçdaroğlu.. Anayasa'nın ilgili maddesi açık ve net. Okuyalım mı?.
"Madde 116. - ..yeni seçilen Türkiye Büyük Millet Meclisinde Başkanlık Divanı seçiminden sonra kırk beş gün içinde Bakanlar Kurulunun kurulamaması halinde Cumhurbaşkanı Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanına danışarak seçimlerin yenilenmesine karar verebilir.
İfadeye dikkat edin.. "Karar verir" demiyor madde.. "TBMM Başkanına danışarak karar verebilir" diyor.
"Verebilir.."
Yani, Cumhurbaşkanı yeni seçim kararı almak için 45 gün beklemek zorunda. Anayasa onu açık yazıyor. 45 günden sonrasının ucu açık.. Çünkü... Tekrar edeyim mi, Bay Kılıçdaroğlu.. "Verir" demiyor. "Verebilir" diyor Anayasa..
Cumhurbaşkanı 45 günden sonra canı ne zaman isterse o zaman verir. İstemezse de hiç vermeyebilir!.
Daha Anayasa'nın ne dediğini çözemeyen bir ana muhalefet lideri ile iktidar olmak ne kolay!..
..Ve de muhalefetin bizzat kendisi tüm koalisyon yollarını daha 7 Haziran gecesi kapatmışken, Cumhurbaşkanı niye oyalansın, söyler misiniz?.
Anayasa zorlamasa, 45 günü beklemek bile günah!..
Esasta on paralık iş yapamayanlar, şekilcilikle muhalefet yaptıklarını sanmasınlar sakın..

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN