Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu hafta pazar neşemiz, kızkardeşim Serpil'den geldi..
Yüce Tanrı insanı yaratmış.. Zaman geçmiş, aşağı bakmış ki, yaşlılar yerlerinden kıpırdamıyor. Oysa sağlıkları için egzersiz yapmaları gerek. O sonsuz zekası ile müdahale etmiş. Yaşlılar unutkan olup, gözlüklerini, anahtarlarını, başka şeyleri aramaya, yani daha fazla yürümeye başlamışlar. Tanrı aşağı bakmış, tekrar. Her şey yolunda.
Ama bu sırada bir başka ihtiyaç görmüş. Yaşlıların kaslarını germeleri, yani uzanmaları, strech yapmaları gerek. Tam sırtlarının ortasına kaşıntı duyusu vermiş ki, belleri ve kollarıyla tam da o gerekli hareketi yapsınlar.
Tanrı aşağı bakmış, tekrar. Her şey yolunda.
Sonra Tanrı, yaşlıların daha fazla harekete, daha fazla egzersize ihtiyaçları olduğunu görmüş, bu defa onları daha fazla tuvalete götürecek baskıyı vermiş, idrar torbalarına.
Sonra aşağı bakmış, gene.. Her şey yolunda.
Yani, şimdi yaşlandıkça, eğilip kalkmaya, dolaşmaya zorlanıyorsanız, bilin ki, bu yüce Tanrı'nın size bir lütfudur. İçinizden, dışınızdan ne kadar söylenirseniz söylenin, bunların hepsi sizin menfaatiniz, daha uzun, daha sağlıklı yaşamanız içindir. Şükredin!.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN