HINCAL ULUÇ
HINCAL'IN YERİ HINCAL ULUÇ

Pazar Neşesi

Kadın okurlarım sakın ola bana kızmasınlar.. Fıkrayı gönderen Güven Osma.. Ona da Feraye yollamıştır mutlak..
Kadın ruh doktoruna gitmişti..
"Kocamdan korkmaya başladım" dedi.. "Son zamanlarda öyle sinirli oldu ki. Ortada hiç sebep yokken dağıtıyor..
Bir kızıyor, öfkeleniyor ki, o arada bana bir şey yapacak diye ödüm patlıyor.." "Bir tavsiyem var" dedi, doktor.. Hem de çok kolay ve bedava..
"Nedir, nedir" diye heyecanlandı kadın..
"Kocanız sinirlenmeye başladığı zaman, ağzınıza bir yudum su alın.. Su.. Bildiğiniz içme suyu.. Sakın yutmayın ama.. Suyu ağzınızda çevirmeye başlayın.. Sağa, sola.. Dışarı da dökmeden.. Kocanız odadan çıkana kadar çevirin suyu.."
Kadın iki hafta sonra doktora geldi, gene.. Nasıl yenilenmiş, adeta yeniden doğmuştu.. Neşeli.. Cıvıl cıvıl..
"Doktor, fikriniz harikaydı" dedi.. "Ne zaman kocam soğukkanlılığını kaybeder gibi olduysa, ağzıma bir yudum su alıp çevirmeye başladım.. Ben çevirdikçe kocam sakinleşti. Bir bardak su bu mucizeyi nasıl yarattı peki, doktor?."
"Valla suyun kendisi pek işe yaramaz" dedi, doktor. "Mucizeyi sağlayan şey, içinde su varken ağzınızı kapalı tutmak zorunda olmanızdı!."

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN