İçimdeki bir hissin, yeni Kültür Bakanı Mahir Ünal'ı olumlu bulduğunu söylemiştim size..
Gelişmeler yanılmadığım yönünde.. Sayın Bakanla, vaad ettiği İstanbul buluşmasını henüz gerçekleştiremedik ama, harika bir eylem geldi geçen hafta..
Mahir Ünal, mahkeme kararını uyguladı ve Rengim Gökmen'i Devlet Opera Balesi Genel Müdürlüğü'ne yeniden oturttu. Böylece Selman Ada çiftliği de sona erdi.
Göreve gelir gelmez, Rengim Gökmen'in Opera ve Balemizin olduğu tüm şehirler, Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Mersin ve Samsun'daki seyirci rekorları kırdıran kadrosunu darmadağın eden ve yerleştirdiği adamlarıyla, Devlet Operası'nı "Selman Ada arpalığı" haline getiren Genel Müdür artık yok.
Arpalık demem lafın gelişi değil. Tıklayın resmi siteyi..
Sadece 2016 Ocak ayında 15 gece, yani iki gecede bir, bir Selman Ada eseri temsil ediliyor, Türkiye'nin bir yerinde.. Hazret telif alacak ya..
Teşekkürler Sayın Bakanım..
Gene başarılı olacağına ve Opera Balemizi eski parlak günlerine döndüreceğine inanıyorum, Rengim Şefim!.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN