Galatasaray asıl kader derbisini yarın oynayacak. Pazar derbisi onlar için bir istatistikten ibaret.
Ama yarınki Kongre, kulübün kaderini belirleyecek.
Galatasaray Adası, Suada oldu. Galatasaray Kulübü de Su Kulüp, resmen..
Kulübü perde arkasından Suada Patronu Mehmet Koçaslan'ın yönettiğini o kongrede herkes biliyor.. Yüz yüze geldiğimizde hepsi de konuşuyor.. Ama Kongre'de, ama Divan'da çıkıp bunları söyleyen "100 yıllık kulübü Mehmet Koçaslan'a peşkeş çektiniz.. Bu kulübü yıllardır o yönetiyor" diyen yok.
Koçaslan baş kuklacı.. İplerin ucunda İnan Kıraç ve Ünal Aysal var.
Bu iki saygın ve zengin iş adamı nasıl kuklaya dönüşmüş?. Her kapının arkasında konuşuluyor.. Ama hep kapı arkasında, çirkin dedikodular olarak.. Kongre'de, Divan'da çıkıp "Ne bu rezillik?. Kulübü bu çirkin söylentilerden kurtarın" diyen, diyebilen yok.
İnan Kıraç ve Ünal Aysal da, Suada'nın, Koçaslan'da kalmasını sağlayacak yönetimleri seçtiren, ikinci el kuklacılar..
Liste hazırlıyorlar.
Son anda birinin, mesela Duygun Yarsuvat'ın eline veriyorlar. Onu başkan seçtiriyorlar.
Duygun bırakıp, yerine Dursun geldiği zaman, bu zincir bir ara kırılır gibi oldu. Dursun "Dur" dedi.. "Galatasaray Adası'nı geri alacağım bir.. 15 yıldan beri Galatasaray fakirleşirken, zenginleşenleri ortaya çıkaracağım.
Bu 15 yılı bağımsız bir Denetim Kurumuna inceleteceğim.." ..Ve de Dursun orda bitti..
Bir yanda medya sustu. Öte yanda kuklacılar "Bunları unut, yoksa olağanüstü kongre toplar seni düşürürüz.." dediler.. İki şey istediler.. "Suada lafını bir daha telaffuz etme.. Bu 15 yıllık denetimi senin aklına sokan Fatih İşbecer'i yönetimden at. Yanına bizim istediğimiz adamları al.."
Şimdi Dursun Özbek'in haline bakın..
Ada.. Eveleme geveleme..
Denetim.. Deve kuşu kovalama..
Kongrede çıkıp açıklayacak mı?. "Denetimi şu firma yapacak.. Şu tarihte başlayacak, bir. Ada'nın tahliyesi için Kongre kararı alındı. Yargıtay da, kaçak ilave ve inşaatın yıkılması kararını onayladı. Mal sahibi olarak kulüp yıkımı gerçekleştirmezse suçlu duruma düşer.. Kiraladığı gayri menkul üzerinde izinsiz değişiklikler yapmak kira yasasına göre derhal tahliye sebebidir.
Zaten kira süresi de sona ermiş Koçaslan derhal Galatasaray Adası'ndan çıkarılacaktır, iki.."
Derse alnından öperim. Ama demeyecek.. Çünkü onun da ipleri kendi elinde değil. "Mehmet Koçaslan Kumpanyası zincirleme Kukla Şov" sürüyor çünkü.
Dursun Özbek'ten umudum yok..
Ama içlerinde olmaktan artık gurur duymadığım için yıllar önce istifa ettiğim Kongre'de bir, tek bir Cesur Yürek çıkıp, Galatasaray TV'den canlı yayınlanacak bu Kongre'de gerçekleri haykırmaya cesaret edecek mi, onu merak ediyorum..
Tek, bir tek kişi arıyorum, Koçaslan Kumpanyası'na kafa tutacak..
Tek, bir tek kişi arıyorum. Suada'yı yeniden Galatasaray Adası, yıllardır Koçaslanspor'a döndürülen kulübü yeniden Galatasaray Spor Kulübü yapma savaşını başlatacak tek bir Cesur Yürek..
O bile yoksa, Koca Kongre'de, yazıklar olsun..
"Kabul edenler, etmeyenler.."
"Edilmiştir.."
Cehenneme kadar!..

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN