Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Konuşalım da önce "Flüt Konuşalım"dan başlayalım.. "Flute Talk" dünyanın en saygın Flüt dergisi. Aylık.. Nisan sayısının kapağında bir Türk Flütçüsü var.. Bülent Evcil.. Dünya çapında bir sanatçı. Dünya onu tanıyor, kapak yapıyor. Sayfamdaki minik resim, bu ülke gazetelerindeki ilk resmidir muhtemelen..
Flute Talk, içerde de"Türkiye'nin Müzik Elçisi" başlığı altında tam altı sayfalık resimli bir röportaj yayınlamış.
Birinci soruyu ve yanıtını nakletmek isterim..
"- Kemal , büyük bir reformcu ve liderdi. Ülkenizdeki sanata etkisi ne oldu?.
- Atatürk yaşamasaydı, ben burada olmaz ve bir müzisyen olarak sizin sorularınıza yanıt veremezdim. Cumhuriyetin daha ilk yıllarında çok önemli kurumlar kurdu. 1924 Nisanında 'da ilk senfoni orkestrası kuruldu. Ayni yıl eylül ayında, sadece altı öğrenci ile Ankara Konservatuarı açıldı. Okulun görevi çağdaş Türk Müziğini geliştirmekti. On yılda, okullar, orkestralar, korolar Ankara ve 'da yayıldı.. Bugün Türkiye'de Cumhurbaşkanlığı Senfoni dışında altı senfoni, altı opera orkestrası ve pek çok üniversitede konservatuarlar ve müzik bölümleri var."
Bülent Evcil'le konuştum.. İyi haberler verdi.
İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası (İDSO) Yönetim Kurulu'na seçilmiş. Repertuar belirleme görevinde son sözü de ona bırakmışlar..
"O memurlar orkestrası iflah etmez" dedim..
"Öyle deme Hıncal Ağbi" dedi.. Seneye bizi izle, kararını öyle ver..
Bu arada öğrendim.. Beni delirten o konserde, seyirci ile alay eden iki sanatçıya da ceza vermişler..

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN