Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sabah işe geliyorum.. Arabamın setinde Işıl Yücesoy'un yeni albümü "Zamansız" var.. İroniye bakar mısınız?. Bir albüm, hem de yıllar sonra bir albüm çıkarmak için en olmayacak zamanı "Seç" deselerdi, Işıl'a, tam da bugünden uygununu bulabilir miydi acaba?..
"Unutursam Fısılda" filmindeki o unutulmaz, o muhteşem oyunculuğu gözlerimin önünde hala..
Tam da benim özlediğim pop şarkılarını söylüyor, Zamansız'da Işıl.. Çastra, çastra değil.. Kulağı okşayan müzik.. Romantik, duygusal sözler..
Birden çok tanıdık bir melodi yükseldi, müzik setimden..
Sezen'in en çok sevdiğim, ama en az söylediği şarkılardan biri bu..
"Ağlamak güzeldir
Süzülürken yaşlar gözünden sakın utanma
Ağlamak şu gelip geçici dünyada
Her şeye rağmen var olmak demek
Ağlamak yaşayan binlerce duygu
İnsanca ve coşkulu güzel bir şeydir."
Işıl'ın enfes yorumuyla, bu insanı içinden vuran enfes sözler kulağıma akarken, gözlerimin önüne ne geldi biliyor musunuz?.
Yıllardan beri yollarda beraber yürüdüğü, 15 temmuz gecesi, Demokrasi'yi savunmak için Köprü'deki tanklara koşan arkadaşı Erol Olcak ve 16 yaşındaki oğlunun bayrağa sağlı tabutları başında konuşma yapmak için mikrofonu eline alan, ama iki cümleden ötesini edemeyip, hıçkırıklara boğulan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan..
O , Demokrasi uğruna dik duruşu ile, aldatılmış çılgınlara en büyük darbeyi vuran, kalkışmanın teşebbüs aşamasından öteye gidememesini sağlayan 'ı, bugüne dek ekranlarda yüzlerce defa izledim.. O gece, cep telefonu ile halkı direnmeye çağıran ve ülkenin kaderini bir anda değiştiren konuşması dahil..
Ama yaşadığım sürece, gözümün önünden gitmeyecek görüntüsü, işte o ağladığı sahne olarak kalacak hep..
Sezen'in yıllar önce bize anlattığı sahne..
"Ağlamak şu gelip geçici dünyada
Her şeye rağmen var olmak demek
Ağlamak yaşayan binlerce duygu
İnsanca ve coşkulu güzel bir şeydir."
O an orada, bir hain darbeyi durduran siyasi lider değil, coşkusunu, binlerce duygusu yüzünden kontrol edemediği için, ekran başında kendisini milyonların izlediğini bile bile ağlayan bir "İnsan" vardı..
Cumhurbaşkanı'nın bulunduğu makam, sahip olduğu yetkiler, yüklendiği büyük sorumluluklara rağmen, duygusallığını hepimizin önünde dahi gizleyemeyecek bir insan olduğunu gösteren sahne..
Ne güzel değil mi?.
Bu sahneyi sevmeyen, bu sahneyi izlerken duygulanmayan bir insan olabilir mi?.
O zaman..
"Ağlamak güzeldir
Süzülürken yaşlar gözünden sakın utanma!."

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN