"Marifet iltifata tabidir" demiş eskiler.. Bu ülkede güzellikleri yaratanlara teşekkür, biz yazarların borcu..
Yerden yere vurmak nasıl hakkımızsa, hak edeni övmek de görevimiz ki, teşvik olsun. Başkaları da başka güzellikler yaratsın.

***
"Hasan Ali Yücel/ Albüm.." adlı kitabın sayfalarını çeviriyorum.. Albüm gibi hazırlanıp ciltlenmiş zaten.. Uzunlamasına..
Benim için özel ve güzel..
İş Sanat Galerisinde, İş Bankası yayınlarının başından bugüne çıkardığı o muhteşem kültür hazinesi sergileniyor. Bir köşe de Hasan Ali Yücel'e ayrılmış.. İşte o köşeyi, dahası Yücel'i anlatıyor, albüm.
Benim "Hıncal" olmamda baş rolü oynayan adamdır, Dünya Klasikleri serisini ülkemize daha ben ilkokulda iken kazandıran Milli Eğitim Bakanı olarak..
Sağcı ve Milliyetçi babam onu aslında pek sevmezdi. Ama daha birinci sayfasında onun imzası ile yayınlanan bütün klasikleri çıktıkları gün aldı. Eve getirdi "Okumalısınız" dedi, ağbime de bana da..
Ben o klasikleri daha ilkokulda okudum, iyi mi?.
"Ne mi anlar ilkokul çocuğu onlardan" demeyin sakın.. Öyle bir öz kalıyor ki insanda, ileriki yıllara temel olacak!.
Eee!.. Bir de Can Yücel bıraktı, arkasında, daha ne olsun!.
Bu muhteşem sergiye gidin, o muhteşem kültür hazinesi görün, koklayın.. Bu albümü almasanız da karıştırın. Orda var..

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN