Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Önce şu adresi not edin..
Divine Brasserie..
Ihlamur'dan Nişantaşı'na çıkan Ihlamur Yolu Sokak 34 numara..
Küçük, şirin, salaş görünüşlü ama sıcak bir mekân..
O sokağa ilk defa gidiyorum, dükkânı geç!.
Taa 2 binli yıllarda yaptığımız Tele Pazar programının değişmez sihirbazı Kubilay (QB) Tuncer "Ağbi bi gel" diye bastırmasa gideceğim yoktu..
Pazar brunch'ını o eşsiz manzarası ve dünya lezzeti açık büfesiyle Kuruçeşme Şamdan'da çok keyifle yapmıştık. Ankara'dan gelen kuzen, unutulmaz kuzen, çocukluk, gençlik arkadaşım Ahmet Kışlalı'nın eşi ve artık dünyalar güzeli bir genç kız olan, kızı Nilhan'ın da katılması öyle başka keyifli hale sokmuştu ki bizim masayı..
Sabah kahvaltısı nerdeyse "İkindi Kahvaltısı" haline dönüşürken ve kimse kalkmak istemezken, QB'nin "Saat 16.00" davetini hatırlayıp "Tamam" demek zorunda kaldım..
Divine, bir karı kocanın kurduğu çok mütevazi, ama bu tevazunun içinde çok iddialı bir mekân.. Her gece bir canlı sürpriz koyuyorlar mekâna.. Caz müziği mesela.. İçeri girdiğinizde bir kara tahta var, orda yazılı..
Küçük tahta masalar serpiştirilmiş.
Dipte bir kocaman masa var.. O masa pazar günleri dörtte, QB'nin.. İskambil kağıtlarıyla numaralar yapıyor.. Avrupa'da, özellikle de Fransa'da hemen her restoranın masa masa dolaşıp, gelenleri eğlendiren sihirbazları vardır. Bilirim, giderken de onlara giderim.. Çünkü bu tür numaralar benim çocukluk ve gençlik hobimdi.. Öğrenir, evde, okulda, işte yapardım etrafa.
Seyretmeyi de severim çok..
QB'yi beklerken menüyü inceledim.
Çok değişik yemekleriyle iddialı bir liste. O listeyi denemek için birkaç kez gideceğim. Öylesi..
Sonra QB geldi masaya.. "Saat dört.. Bira saati" dedi.. Millet biralarıyla toplandı masanın etrafına..
Önce QB, sonra iki amatör, bu işe hobi diye giren iki arkadaşını çağırdı.
Sokrat Kiropulos öğretmen..
Burak Ünlüer ise bir şirkette yönetici..
Üçü de oturduğumuz masada ne akla hayale sığmaz numaralar yaptılar, inanmazsınız..
İnanmanız için dükkânın adresini yazdım ya.. Gidin, gözlerinizle görün.
Ben ki, meraklıyım dedim, ilk defa gördüm bu iskambil kartı numaralarını.. İskambil hilelerinin pek çoğunu bildiğim için dikkatle de baktım.. Yakalarım diye.. Olmadı, olmadı.. Bir tekini geçin yakalamayı, tahmin bile edemedim..
Yani utanmasam, QB'yi 20 yıldır tanımasam "Adamlar sahiden sihirbaz" diyeceğim öylesi akla sığmaz..
Masanın etrafındakiler hem çok eğleniyorlar, hem de çok şaşkınlar, benim gibi..
Yeniden gideceğim.. Numaralardan en az birinin sırrını çözene kadar gideceğim, inan olsun!..

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN