Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Folkart'ın destek olduğu İzmir Fuarı'na geçen yıl gitmiş, eski günlere dönülmek üzere olduğunu görmüş ve yazmıştım. Bir yandan fuar sokaklarında, bir yanda gösteri alanlarında harika saatler, geceler geçirmiştim, çünkü..
Bu yıl Fuar, Kurban Bayramı dolayısı ile erkene alındı.
86. İzmir Enternasyonal Fuarı 18 Ağustos'ta başlayacak, 27 Ağustos'ta bitecek..
Çok zengin programı buraya sığdıramam.
Siz en iyisi tıklayın
http://ief.izfas. com.tr/etkinlikler
Bu adreste her şey var..
Ben kendi tavsiyelerimi yazayım..
Çimde Konserler mesela.. Nilüfer (18), Sıla (19), Demet Akalın (21), Teoman(22), Volkan Konak (23), Selami Şahin (26).
Unutulmaz Mogambo gecelerinde romantizm var gene..
20 Ağustos'ta Bülent Ortaçgil kaçmaz herhalde.. Tuna Kiremitçi (21), Vedat Sakman (22), Fatih Erkoç (24), Zuhal Olcay (7).
İsmet İnönü Sanat Merkezi, tiyatrolara ayrılmış..
Bir Zamanlar Gazinoda - Haldun Dormen (19), Ahududu (20), Nilgün Şov (21) mesela..
Fuar Açıkhava Tiyatrosu da zengin..
Alice in Wonderland Circus Theatre (19, 20, 21, 22), Hisse-i Şayia "Bir Evlilik Komedisi" (23, 24), Mahşer-i Cümbüş (25), Sersefil müzikali (26-27)
Özellikle Sersefil kaçmaz.. Yıllar önce Bora Severcan bu oyunu gençlerle İstanbul'da sahnelemişti. Müthiş bir oyundu. İzledim ve yazdım o zaman..
Christian F. 1970'li yıllarda dünyayı sarsan ve 5 milyon satan bir kitaptı. Berlin Hayvanat Bahçesi Metro İstasyonu önü eroinman gençlerin toplanma yeriydi. Gitmiş, görmüştüm orayı, kitabı okuyunca.
12 yaşında esrarla başlayan Christian F. eroine geçince para bulmak için fahişeliğe başlamıştı. Çocuk seksi sapıkları F.'ye iyi para veriyorlardı.
İki gazeteci onunla uzun uzun konuştular ve dünyayı sarsan kitabı yazdılar. Annesi de esrarkeş fahişe olduğu için, F. anneannesine verildi. 18 yaşına basınca da eroine döndü. Bu arada, şimdi 21 yaşında olan bir oğlan doğurdu. 40 yaşındayken de (Şimdi 55) bu defa kitabını kendi yazdı. Artık reçete ile metadon kullanıyor ama zaman zaman da iğne yaptığını saklamıyor.
İşte Bora Severcan, bu Christian F. kitabını müzikli oyun yapmıştı, Sersefil diye..
Bayılmıştım. Şimdi, İzmir'de kurduğu ve yönettiği Folkart Akademi'de yetişen gençlerle, tekrar ediyor..
Yaz tatilimi bu oyuna göre ayarladım. O müthiş Akademi'nin gençlerini, böyle zor bir oyunda çok merak ediyorum..

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN