Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Biga'daki okurlardan sürekli mesaj alıyorum. Tek geçim kaynakları olan çiğ süt fiyatının belirlenmesi konusunda birbirine girmiş kasabalı. Dün, "Rakı sofrasında süt fiyatı nasıl belirlenir?" başlığı ile bir mesaj daha aldım. Örgütlü bir biçimde olayların üzerine giden Bigalıları tebrik ediyorum. İddialarına göre, süt fiyatını belirleyen kuruluşun başındaki kişilerle, süt sanayicileri al gülümver gülüm ilişkiler içindeymiş. Süt fiyatı, Biga-Gönen yolu üzerindeki bir akaryakıt istasyonunun restoranında rakı içerken belirlenmiş. Bunu haber alan sütçüler isyan bayrağını çekmiş ve demişler ki:
"Rakı sofrasında, 'Biz 0.67 isteriz, siz 0.66 verirsiniz. Anlaşırız' mantığıyla yıllardır üreticiyi kandıran bu zihniyet sahiplerini uyarıyoruz. Daha fazla harama bulaşmadan, hak yemekten vazgeçmenizi ve istifa etmenizi tavsiye ediyoruz! Yiyip içtikleriniz hem size hem de sülalenize yeter de artar bile. Derhal, sıcak koltuklarınızı, elleri nasırlı dürüst üretici temsilcilerine bırakın!"

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN