Böyle bir gündemin ortasında, memlekette onca önemli meseleler yaşanırken bu konuyu köşeme taşımam sizlere büyük saygısızlık değerli okurlarım biliyorum ama ne yapayım?
Sıkıldım artık ben hakkımda dönen bu asılsız iddiadan. Hani derler ya! Allah kuru iftiradan korusun. Gerçekten de öyle. Uzun zamandır ortalıkta dolaşan bir spekülasyon var hakkımda. Başa çıkılamaz bir hale dönüşen bu iftirayla ilgili anlatacaklarım var izninizle. Haberim bile yoktu Akit gazetesi yazarı Karahasanoğlu'nun yazısından ve oradan yola çıkıp Ertuğrul Özkök'e bavul hazırlığı yapması konusunda tavsiyelerde bulunan "medya gündem" adlı internet sitesinin yazdıklarından.
Haberim geçen gün oldu. O da 7/24 internette sörf yapan bir arkadaşım sayesinde. O dedi bana. "Oda TV yine seni yazmış" diye... Açtım baktım. Şahsımla ilgili Oda TV'de kullanılan ifadeler aynen şöyle: "Adı Sevilay Yükselir... Sabah Gazetesi Yazarı. Tetikçi sitenin görünmeyen ortağı. O site Ertuğrul Özkök'le ilgili aynen bu başlığı attı: BAVULUNU HAZIRLA ÖZKÖK, SIRA SENDE!"
Sanmayın ki bu iftirayı ilk defa gündeme getiren Soner Yalçın ve Oda TV'si. Bu iftira onlardan çok önce ortaya atılmıştır. Çıkış merkezi de Habertürk'tür! Nerden mi biliyorum? 1 yıldan fazla zaman önce gazetenin bir çalışanın attığı tehditvari mesajdan. İlgisiz bir tartışmanın nihayetinde demişti ki adı bende saklı eski arkadaş, "Tutkun'u kullanıp bana yükleniyorsun! Devam et! Bunları unutmayacağım!" Arkadaşın Tutkun (Akbaş) diye bahsettiği kişi gizli sahibi olduğum iddia edilen sitenin yani "medya gündem"in sahibi. Bu mahallede hemen hemen herkesin tanıdığı ve bu siteyi kurmadan önce hem Habertürk'te çalışmış, hem de Soner Yalçın'ın Oda TV'sinde yazılar yazmış eski bir gazeteci. Benim de arkadaşımdır Tutkun ama yaklaşık 6 aydır görüşmüyoruz. Kızdı bana. "Kalemin çok agresif" dedim diye. Tarzını beğenmediğimi söyledim diye.
Aslında benim onunla gizliden ortak olduğum yalanını yayanlar onu benden daha iyi tanır. Ayarsız kalem olduğunu ve hiçbir meslektaşının dümen suyuna gitmeyeceğini... Ama maksat bana vurmak ya! At çamuru, yapışmasa da izi kalır. Başlarda gülüyordum bu söylentilere ama son zamanlarda iş iyice çığırından çıktı. Bir manyak var mesela. Adını yazmayacağım. Çünkü o adın sahte olduğu besbelli. Günlerdir mail atıyor köşe yazarlarına ve yayın yönetmenlerine.
"Dikkatinize; 'medya gündem' adlı tetikçi sitenin asıl sahibi Sevilay Yükselir'dir" falan diye. İnanan var mı peki bu kuru iftiraya diye sormayın sakın bana. Var! Hatta bu kuyruklu yalana inanıp uluorta hesap sormaya kalkanlar bile var. Mesela Suna Vidinli. Birkaç ay önce karşılaştığımız bir davette aynı iftirayı o koymuştu önüme. Açık büfeden yemek alıyoruz hep beraber. Ansızın karşı karşıya kaldık. Kısa süre öncesine kadar bizim gruptaydı kendisi. Haliyle görünce neşe içinde selam verdim. Önce yüzünü buruşturdu, sonra da terslercesine bir el hareketi yapıp dedi ki "Konuşma benimle lütfen! Senin o sitenin yaptığı çirkinlikleri asla unutmam!"
Öylece kaldım olduğum yerde. Yanımdaki arkadaşlar da aynı şekilde. Ama tabii kendime gelince vardım üzerine; "Ne sitesi?" diye. Elini beline koydu Harwardlı Suna Hanım olduğu yerde sallana sallana dedi ki, "Medya gündem. Senin sitenmiş."
Meğer Tutkun Akbaş, sitesinde Vidinli'nin Merve Kavakçı'yla yaşadığı polemikten dolayı bir şeyler yazmış. Gözlerim çakmak çakmak; "Peki o sitenin benim olduğunu nerden çıkarıyorsun?" dedim ben bu defa. Baktı ki Harwardlı Hanım o elini beline koyup sallanmalar, göz süzmeler filan beni geri püskürtmeye yetmiyor. Bu defa başından atmak için mecburen ağzındaki lokmayı çıkardı: "Bizimkiler söyledi! Fatih Abi'den duydum! Habertürk'te herkes konuşuyor bunu!"
Şimdi... İzninizle hakkımda bu asılsız iddiayı ortaya atanlara ve bu aslı astarı olmayan iddiaya inanan insanlara seslenmek istiyorum:
Hafif arızayımdır kabul... Deliliğim tuttu mu burnumun önünü görmem kabul. Kalemimin ve ağzımın ayarı yoktur, kabul ama ben "alçak" değilimdir. Kime ne yazacaksam, ne edeceksem bunu arkadan dolanarak ya da yandan yandan yanaşarak yapmam. Dibine kadar bağımsız olduğum ve dibine kadar benim olan alanlarda hiççç kıvırmadan, çekinmeden yazarım da söylerim de!
Geçmişte Özkök'e en ağır yazıları yazmış kalemlerden biri olarak eğer inanıyorsam pekala, "Bavulunu hazırla Özkök! Sıra sende!" de derim.
Anlatabildim mi?

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN