SEVİLAY YÜKSELİR
SEVİLAY YAZIYOR SEVİLAY YÜKSELİR

14 Mart talebi!

Yarın 14 Mart Tıp Bayramı. Biliyorsunuz tam gün yasası nedeniyle büyük mağduriyet yaşanıyor. Yeni Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu sorunu çözmeye çalıştıklarını söylüyor. Çözüme katkı için hocaların taleplerini bir kez daha dikkatlere sunmak istiyorum:
1. Öğretim üyeleri kurumlarda tam gün veya yarım gün çalışabilmelidir.
2. Tam gün çalışan öğretim üyeleri hasta bakımı ve tedavisi ile ilgilenmelidir.
3. Bunun karşılığında tüm öğretim üyeleri istisnasız yaptıkları işler gereğince döner sermayeden pay almalıdır.
4. Performans sistemi üniversitenin çalışma gerçeğine göre yeniden düzenlenmelidir.
5. Gelirlerinin büyük bölümü sabit gelir olmalı ve geri kalan kısmı performans olmalıdır (% 70 sabit gelir,% 30 performans gibi).
6. İsteyen öğretim üyeleri mesai dışında diğer kurumlarda, kendi kurum ve muayenehanelerinde çalışabilmelidir.
7. Tam gün mesai yapan bir öğretim üyesinin mesai dışındaki faaliyetleri vergisini ödediği takdirde hiç kısıtlanmamalıdır.
8. Halen kısmi zamanlı çalışma şekli zaten olmadığından tam gün çalışan öğretim üyelerinin elde ettiği gelirler emekliliğe yansıtılmalıdır.
9. Üniversitedeki çalışma düzeninin belirlenmesi üniversitenin inisiyatifine bırakılmalı ve objektif kriterlerle denetlenmelidir.

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN