Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tebrik ediyorum Başbakan'ı. Bir cümle söylüyor. Akla hayale gelmeyecek bişi atıyor ortaya ve biz de günlerce bunu konuşup duruyoruz. Ama bazen boşu boşuna konuşmuş oluyoruz tabii. Tıpkı "Kürtajı yasaklayacağız!" dediğinde olduğu gibi. O zaman da en sert tepkiyi gösterenlerden biriydim: "Kürtaj elbette ki korkunç bir vakadır ama hiçbir kadının istekle kabullenip yaptıracağı bir operasyon değildir. Bir kadın ancak çok zorda kalırsa bu operasyona başvurur. Ve vurursa da bu devletin değil onun sorunudur!" diyerek.
Şimdi de aynı tepkiyi göstermek zorundayım. Çünkü son derece anti demokratik ve akıllara durgunluk veren bir mesele, Başbakan Erdoğan'ın söylediği ve iki günden beri gündemimize oturan konu. Kusura bakmasın ama ben de şok oldum duyunca. Öğrenci veya değil. 18 yaşını geçmiş bir erişkinin hangi evde, kiminle ya da nasıl yaşayacağına devlet müdahalesi nasıl olur yahu! Dünyanın neresinde var böyle bir olay? Komedi bence. Bu konuda düzenleme yapmak ya da yasa çıkarmaya kalkmak ise imkânsız ötesi bir durum. Çünkü böyle bir dayatma bırakın liberaller, solcular ya da sosyal demokratlar arasında karşılık bulmayı... Dindarlar arasında bile karşılık bulmaz. İslamiyette bile yoktur kimin kiminle nasıl nerede hangi evde yaşayacağına dair düzenleme...
O nedenle ben diyorum ki fazla üzerinde durmayın bu meselenin. Ben Başbakan Erdoğan'ı yakından tanıyan bir gazeteci olarak inanmıyorum onun bunu içinden gelerek ve istekle söylediğini. Ayrıca söylediğinin hayata geçmesinin mümkün olmadığını o da biliyordur. Evet dindardır Tayyip Bey. Ama insanların yaşam tarzına alenen müdahale olan böyle bir konunun yasallaşmasını isteyecek kadar da anti demokrat değildir. Derim ki biraz daha bekleyelim. Çünkü galiba daha bizim anlamadığımız, çözemediğimiz bir durum var perde arkasında ve Başbakan bu durumdan hareketle yaptı bu açıklamayı. İşte o durum ne? Nedir bir bakalım hele...

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN