Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Boşuna demiyorum "Siyasete girecek olsaydım kesinlikle CHP'de siyaset yapardım ve her anında Kılıçdaroğlu'nun yanında yer alırdım" diye! Bu söylediğimde ne kadar haklı olduğumu anlamanız için size dünkü yazımı hatırlatmak istiyorum. Biliyorsunuz... Dün, Habertürk'e verdiği röportajda "Ahmet Kaya yaşasaydı eğer Diyarbakır'daki o fotoğrafta asla yer almazdı!" diyen CHP Genel Başkanı'nın yorumunun ne kadar isabetsiz ve yanlış olduğunu yazmıştım. Ve rahmetlinin eşi Gülten Kaya'nın, ölüm yıldönümü sebebiyle mezarı başında yapılan anma töreninde Diyarbakır fotoğrafıyla ilgili; "Bugün onun ölüm yıldönümü ama aynı zamanda özel bir gün! Onun gibi sürgün olan Şivan'ın Amed'e dönüşünü selamlıyoruz!" mesajını dikkatine sunmuştum. Hani derler ya, bozuk saat bile günde iki kere doğruyu gösterir. Kemal Bey'in danışmanları da tıpkı bozuk saat gibi çalışıyor. Herhalde dünkü uyarılarımı kulağına üflemiş olacaklar ki, grup toplantısında önceki söylediklerinden "çark" edip, farklı bir yorum yaptı bu kez. "Diyarbakır fotoğrafında yer almazdı!" yerine "Yaşasaydı Gezi eylemcilerinin yanında olurdu!" dedi. Doğru bir tespit. Bence de Ahmet Kaya yaşasaydı eğer, yüzde yüz Gezi eylemcilerinin yanında yer alırdı. Hatta o gençlerin üzerine üzerine giden o TOMA'ların önüne kendisini siper ederdi. Ama tabii ilk üç gün! Sadece o üç gün gençlerin Gezi Parkı'ndaki ağaçlara sahiplik etmek için başlattıkları eyleme destek verirdi ama üç günden sonra o gençler ve tamamen masum niyetlerle meydanlara çıkıp demokratik tepkilerini göstermek isteyen insanlar üzerinden oynanmak istenen oyunun çirkinliğini görüp geri çekilirdi. Sadece geri de çekilmez hatta... O güne kadar yanında yer aldığı gençlere, kurgulanan senaryonun ne kadar "aşağılık" bir senaryo olduğunu anlatmaya çalışırdı. Evet. Ahmet Kaya haksızlığa, zulme asla boyun eğecek bir sanatçı değildi ama aptal da değildi! Masum bir eylemi kendilerine malzeme yapanların bu topraklar üzerinde yıllardan beri akmakta olan kanın durdurulması için aranan çözüm sürecini baltalamak olduğunu kavrayıp, asla onların "piyon"u olmazdı!

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN