Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gündem çok yoğun. Bir yanda paralel devlet yapılanmasıyla ilgili başlatılan operasyon. Diğer yanda daha cemaatin desteklediğine emin olduğumuz YARSAV ve Yargıçlar Sendikası'nın ortak çıkardığı HSYK adayları listesi. Öbür taraftan ise gazeteci olarak davet edildiğim Başbakan Erdoğan'ın Alevi kanaat önderleri ile gerçekleştirdiği tarihi buluşma.
Hepsi birbirinden önemli ama ben YARSAV ve Yargıçlar Sendikası'nın HSYK seçimi için ortaklaşa hazırladıkları listeden söz edeceğim.
Dün öğlen saatlerinde bilgim oldu bu listeden. YARSAV üyesi bir haber kaynağım sayesinde. Sloganları "Ne hükümet, ne Cemaat!" olan bu iki grubun listesinin tamamı ilk bakıldığında sosyal demokrat, Atatürkçü ya da Kemalist cephede bilinen isimlerden oluşuyor. Ama listeyi elinize alıp incelediğinizde hiç de ilk sanılan gibi bir durum olmadığını anlıyorsunuz. Neden? Çünkü listedeki isimlerin arasında 3 isim ile ilgili bilgiler zihinleri bulandırıyor. Bunlardan biri mesela Yargıtay 9. Daire Tetkik Hâkimi Levent Ünsal! Kim peki bu Ünsal? Balyoz Davası kararına onama isteyen raportör. Denilebilir ki "Ee ne var bunda?" Ben de derim ki o zaman "Kardeşim bu YARSAV Atatürkçü, Sosyal Demokrat ve ulusalcı yargıçların bir birliği değil mi? Nasıl oluyor da onca generali içeri tıkan bir zihniyetin onaycısı hâkim bu birliğin adayı olabiliyor?" Kaynağım çok net şunu diyor: "Ünsal'ın bu listede adının olması listenin bizzat paralel yapı tarafından desteklendiğinin bariz kanıtıdır. Ünsal'la ilgili zaten böyle bir bağlantı olduğu konuşulmuştu 2012'de girdiği YARSAV seçiminde."
Bir diğer isim ise Mustafa Bağarkası... ÇHD Davası'na bakan ve o davada dernek avukatlarının tutukluluğunun devamına karar veren mahkemenin başkanı. Bir diğer isim ise İzmir Karşıyaka Hâkimi Murat Aydın... Sıradan bir hâkim aslında kendisi ama geçenlerde HSYK seçimleri için bir başına toplantı düzenleyip Ege'deki 250 kadar savcı ve hâkimi bir araya toparlamayı başarabilen ilginç bir tip. Ben inanmak istemiyorum ama kaynağımın iddiasına göre yüzde yüz Cemaat bağlantılı olan Aydın'dan başka isimler de var listede. İlerleyen günlerde onları da yazıp sorgulayacağım; ancak şu kesin ki Cemaat daha seçimlere 2 ay varken bu listeyi açıklatarak bir ön yoklama çekiyor. Yerse eğer sosyal demokratlar, Atatürkçüler, Kemalistler bu listeyle devam! Yemezlerse B planı devreye sokulacak.
Şimdi gelelim bu konuyla alakalı bir başka mevzuya. Dün liste ve detayları ile ilgili kulisi alınca bunu Twitter'da takipçilerimle paylaştım. Ve vaktinde paralelcilerin hayattan bezdirdiği CHP Milletvekili İlhan Cihaner'e de ironik bir dille seslendim "Nerdesin?" diye. Çok sonra farkına vardım ki Cihaner "Adımı ağzınıza almazsanız sevinirim" şeklinde son derece ucuz bir dil kullanarak cevap yazmış bana. Tabii çok mühim değil onun ne yazdığı da, sonrası mühim. Cihaner'in o tweet'i Gülen Cemaati trolleri tarafından RT üzerine RT yapılınca CHP ve Cemaat arasındaki kirli ittifak bir kez daha gözler önüne serdi. Denilecek çok şey var Sayın Vekil'e bu düştüğü aciz halleri ile ilgili ama benim bir şey dememe pek gerek kalmadı. Çünkü bu düştüğü acziyeti anlatan en güzel yorumu yine Twitter'da gazeteci Yasemin Yıldırım yapmıştı. Aynen paylaşıyorum: "İlhan Cihaner paralellerin Opçin (Tuncay) seni RT'lemiş! Bu kir de sana yeter artık!"

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
SON DAKİKA